اصل موضوع ممانعت از پذیرش بیمار محجبه از اساس کذب است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رئیس زاده ضمن تشریح بررسی‌های صورت گرفته در پرونده پزشک مشهدی که ادعا شده بود از پذیرش بیماری محجبه امتناع کرده، اصل موضوع را از اساس کذب خواند و با اعلام نامه‌نگاری با وزیر کشور در این رابطه گفت: ماجرا کاملاً دروغ است و قطعاً لایه‌های پیچیده‌ای پشت این جریان بوده که باید از سوی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی پیگیری شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران تاکید کرد: به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی این موضوع را به صورت کامل و دقیق بررسی کردم. موضوع از این قرار بود که بیمار مذکور در بیمارستان امام رضا (ع) تحت عمل جراحی قرار گرفته و جهت ویزیت به مطب پزشک مراجعه کرده است. منشی مطب به بیمار اعلام می‌کند که وقت نداریم و از آنجا که عکس‌ها و مدارک مورد لزوم بیمار در بیمارستان است، در روزهایی که پزشک در درمانگاه بیمارستان حضور دارد جهت ویزیت مراجعه کند.

وی افزود: متأسفانه همسر بیمار اصرار بر پذیرش می‌کند و با ورود به اتاق پزشک نیز اقدام به فیلمبرداری کرده و با ادای کلماتی سعی در القای این موضوع دارد که چون بیمار محجبه است پزشک وی را ویزیت نمی‌کند. این در حالی ست که از سوی پزشک مربوطه کلمه‌ای در این خصوص ادا نشده است. در آخر فیلم هم اظهار می‌کند که مطب را پلمب می‌کند و متأسفانه این کار را هم کرد، اینکه این موضوع به همراه نام جراح، تصویر و آدرس مطب وی به شکلی وسیع در فضای مجازی منتشر شد، از چند جنبه قابل تأمل است و متأسفانه مقداری نیز عجولانه در این زمینه برخورد شد به طوری که اقدام به پلمب مطب کردند و یکی از مدیران ارشد وزارت بهداشت نیز این موضوع را به صورت رسمی اعلام کرد.

رئیس زاده ضمن تاکید بر بررسی تمام ابعاد این پرونده گفت: با بررسی اسناد موجود از جمله فیلم‌های ضبط شده در مطب اظهارات شاهدان و بعداً صحبت‌های خانواده خود بیمار مشخص شد که اصل موضوع کاملاً کذب است و فیلم‌های همان زمان مطب نیز حاکی از آن است که بیماران محجبه متعددی در صف انتظار ویزیت نشسته‌اند و عدم پذیرش بیمار به علت محجبه بودن کاملاً دروغ است، نکته مهم آن است که این موضوع ۲۶ روز بعد رسانه‌ای می‌شود و ضریب رسانه‌ای بالایی هم به این خبر داده می‌شود. این موارد نشان می‌دهد که موضوع سطحی نیست و کار طراحی شده پیچیده‌ای است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران گفت: بر این اساس این ماجرا سه موضوع را دنبال می‌کند، با دروغ آشکار امتناع پزشک از ویزیت بیمار محجبه را دستاویزی برای ایجاد فضای دوقطبی در کشور قرار دادند موضوعی که رهبر معظم انقلاب صراحتاً آن را نهی کردند و هشدار دادند. دوم آنکه کرامت و حیثیت جامعه پزشکی کشور را کما فی‌السابق مورد هجمه قرار دادند که این هم صراحتاً از سوی رهبر معظم انقلاب نهی شده است. سوم نیز آنکه با انتشار نام تصویر و آدرس مطب این فوق تخصص برجسته ارتوپدی زمینه را برای تعرض احتمالی به وی چه از سوی افرادی که ممکن است احساسات‌شان برانگیخته شود و چه از سوی دشمنان آرامش کشور فراهم کردند.

وی افزود: پزشک مذکور از نخبگان جامعه پزشکی است، وی متخصص ارتوپدی، عضو هیأت علمی دانشگاه، فلوشیپ جراحی دست و میکروسرجری از دانشگاه هاروارد دارد و phd دست مصنوعی دارد و متأسفانه در این ماجرا این جراح برجسته و نخبه جامعه پزشکی ترور شخصیتی شد که کمتر از ترور فیزیکی نیست. ساده‌ترین بحث آن است که دشمن دارد نخبگان جامعه را ترور می‌کند و از صحنه بیرون می‌کند، متأسفانه نقش عوامل بسترساز و شروع کننده یک معضل و فتنه اجتماعی به مراتب بیشتر از افرادی است که در آن چالش اجتماعی شرکت می‌کنند، عوامل شروع کننده این حرکت مشخص شده است و انتظار آن است که مسئولان امنیتی و اطلاعاتی کشور به شکل جدی و عاجل موضوع را مورد مداقه قرار دهند و در کوتاه‌ترین زمان نتایج آن را اعلام کنند.

رئییس زاده اظهار کرد: پیش از این نیز گفته‌ام که به جد معتقدم حوزه سلامت و جامعه پزشکی به عنوان یکی از بخش‌های موفق در زمینه اقتدار، خودکفایی و پیشرفت کشور، به شدت مورد طمع دشمنان است و این هجمه‌های وسیع چند سال اخیر جامعه پزشکی باید در این راستا مورد بررسی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور قرار گیرد. به جریان اخیر مشهد نیز باید در این بستر نگاه شود اینکه به دروغ جراح برجسته را با استفاده از احساسات مذهبی مردم ترور شخصیتی می‌کنند کار پیچیده‌ای است و باید در این راستا بررسی شود.

به گزارش مهر رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در پایان با تاکید بر اینکه اعضای جامعه پزشکی فرزندان همین ملت هستند و قطعاً همه شعائر اسلامی را پاس می‌دارند، در عین حال بر لزوم اعاده حیثیت از دکتر مرادی و همچنین جامعه پزشکی نیز تاکید کرد و ادامه داد: مسئولانی که در این ماجرا عجولانه برخورد کردند نیز باید پاسخگو باشند و جلوی حوادث این چنینی گرفته شود، با وزیر کشور در خصوص این موضوع نامه نگاری شده است، در این نامه نیز تاکید کردم که ماجرا کاملاً دروغ است و قطعاً لایه‌های پیچیده‌ای پشت این جریان بوده که باید دنبال شود.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه