مردم هر گونه گرانفروشی توسط داروخانه‌ها را به سازمان تعزیرات حکومتی گزارش دهند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدعلی اسفنایی در واکنش به انتقاداتی پیرامون نابسامانی بازار دارو و تفاوت فاحش قیمت‌ها در عرضه یک دارو تولید شده توسط شرکت داروسازی مشخص، گفت: گران‌ فروشی در هر حوزه‌ای تخلفی محسوب می‌شود و رسیدگی به آن در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی است بنابراین تفاوتی ندارد گران فروشی در قالب فروش کالا و خدمات یا اخذ وجه مازاد بر تعرفه صورت گرفته باشد حتما سازمان تعزیرات حکومتی این نوع تخلفات را بررسی کرده و برای آنها حکم صادر می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از تخلفات در سازمان تعزیرات، ادامه داد: در رابطه با تخلفات حوزه دارو نیز روال این گونه است که چون مساله کاملا فنی، دقیق و تخصصی است معمولا دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بازرسانی را به مرکز درمانی، داروخانه یا مراکز عرضه محصولات بهداشتی و درمانی اعزام کرده و تخلفاتشان را به سازمان تعزیرات حکومتی یا کمیسیون مشترک ماده 11 قانون تعزیرات ارائه داده و چنانچه تخلف احزار شود، سازمان تعزیرات حکومتی برای آنها حکم صادر خواهد کرد.

اسفنانی تصریح کرد: البته وقتی نیاز باشد بازرسان کمیسیون مشترک ماده 11 قانون تعزیرات به همراه رییس شعبه سازمان تعزیرات حکومتی و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی در منطقه‌ای که تخلفاتش گزارش شده است تحت عنوان گشت مشترک حضور پیدا کرده و با بررسی نوع و میزان تخلفات صورت گرفته، تصمیم‌گیری کرده و حکمی که صادر می‌کنند همانجا قابلیت اجرا دارد.

وی یادآور شد: با توجه به اختیاراتی که طبق مصوبه سران قوا به سازمان تعزیرات حکومتی داده شده است می‌تواند با حضور در محل برای توقف فعالیت واحد متخلف پلاکارد نصب کرده یا حتی اقدام به پلمپ محل عرضه کالا و دارو کند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی، تاکید کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در قالب گرانفروشی توسط مراکز عرضه دارو و کالاهای بهداشتی یا از طریق سامانه 135 یا تماس با دانشگاه‌های علوم پزشکی در این رابطه گزارش دهند و قطعا بلافاصله بازرسانی برای بازدید از محل گزارش شده اعزام خواهند شد. خانه ملت

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.