توضیح رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص ایمن سازی بیمارستان امام خمینی و حضرت مهدی "عج"
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در لیستی که از سوی دادستانی تهران درخصوص ساختمان های ناایمن در شهر تهران ارائه شده بود اسامی تعدادی از بیمارستان های تهران از جمله بیمارستان حضرت مهدی "عج" و بیمارستان امام خمینی نیز در این لیست اعلام شده بود.

علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان تهران نیز اخیرا مکاتبه ای با بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشت و گفت: در راستای پیگیری گزارش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وضعیت ساختمان‌های ناایمن، این موضوع مهم در دستور کار شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران قرار گرفته و ساختمان مربوط به بیمارستان جدیدالاحداث ۱۰۰۰ تختخوابی از مجموعه‌های تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز جزء این ساختمان‌ها قرار داشته است.

رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: تاکنون دستگاه‌های متولی در رفع نواقص و پیگیری مشکلات اعلام شده اقدامات مناسبی را برای خدمت رسانی به مردم و حسن انجام وظایف خود داشته‌اند و ضمن پیگیری موضوعات، گزارش اقدامات خود را به  شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران ارائه کرده‌اند.

در همین رابطه حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص عدم ایمنی بیمارستان حضرت مهدی "عج" گفت: در این خصوص نامه ای به آقای القاصی دادستان تهران ارسال کردیم و در این نامه به دادستان تهران توضیح دادیم که بیمارستان حضرت مهدی "عج" پیشرفته ترین سیستم اطفاء و اعلام حریق را دارد، مراحل اداری گرفتن مجوز از شهرداری طولانی است و ما هنوز نامه های لازم برای ما نیامده است و در نامه به دادستان اشاره کرده ایم که تاییدات اولیه و ثانویه انجام شده است اما تایید نهایی برای ما نیامده است که البته این مربوط به این است که ما از بروکراسی عقب هستیم.

به گزارش ایلنا وی در پایان اضافه کرد: باید اصلاحاتی در بیمارستان امام خمینی انجام شود که بعد از انتقال برخی از بخش ها این اصلاحات انجام می شود. البته این را باید بگوییم که ما هیچ کاهش تختی در بیمارستان امام خمینی نخواهیم داشت، ما در حال افزایش تخت های بیمارستانی هستیم، اما مجبور هستیم برخی از بخش ها را برای تعمیرات، تخلیه و اصلاحات  را انجام دهیم و بعد از آن مجدد آن بخش ها را فعال کنیم.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.