آخرین وضعیت صندلی فروشی در دانشگاه های علوم پزشکی چگونه است؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جلیل کوهپایه‌زاده با بیان اینکه صندلی فروشی در دانشگاه های علوم پزشکی کذب است و امکان پذیرش بدون آزمون دانشجو در رشته‌های علوم‌پزشکی وجود ندارد گفت: با توجه به اینکه تمام رشته‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی متقاضی دارند، پذیرش دانشجویان از طریق برگزاری آزمون صورت می‌گیرد.

دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: ورود و پذیرش افراد در رشته‌های علوم‌پزشکی بدون کنکور از پایه و اساس درست نیست. تمام افراد که در رشته‌های پزشکی چه در دانشگاه‌های دولتی و آزاد مشغول به تحصیل هستند به ویژه در رشته های پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و حتی رشته های کم طرفدار با شرکت در آزمون سراسری در این رشته‌ها پذیرفته شده‌اند.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: در برخی از رشته‌های مقطع کاردانی که بر اساس قانون بومی‌گزینی دارند، متقاضیان ورود به این رشته‌ها بر مبنای سوابق تحصیلی به رقابت می‌پردازند. چنین موضوعی برای ۹۸ درصد از رشته‌های علوم پزشکی امکان‌پذیر نیست و پذیرش صرفاً بر اساس آزمون انجام می‌شود مواردی که درباره پذیرش دانشجو بدون آزمون مطرح می‌شود بیشتر ماهیت سوء‌استفاده از کم‌اطلاعی مردم را دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه