اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری دندانپزشکی در هفته آخر شهریور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدمهدی نوروز شمسی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: آزمون دستیاری دندانپزشکی در روز پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه در ۱۷ حوزه امتحانی برگزار شد. یک‌هزار و ۵۲۶ نفر متقاضی شرکت در این آزمون بودند. داوطلبان در رشته‌های "پروتزهای دندانی" "آسیب‌شناسی دهان و فک و صورت" "ارتودانتیکس" "اندودانتیکس" "پریودانتیکس" "بیماری‌های دهان و فک و صورت" "جراحی دهان و فک و صورت" "دندانپزشکی ترمیمی" "دندانپزشکی کودکان" "رادیولوژی دهان و فک و صورت" "دندانپزشکی جامعه‌نگر" و "مواد دندانی" به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه کارنامه علمی سی‌وهفتمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی در روز ۳۱ مرداد ماه منتشر شد، ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، کسانی که ۵۰ درصد نمره کل خام را کسب کرده‌اند و دارای سایر شرایط مندرج در دفترچه راهنما هستند، مجاز به انتخاب رشته محل بودند. گزینش دانشجو در هر یک از رشته‌های آزمون دستیاری دندانپزشکی، بر اساس نمره کل تراز به درصد "ویژه همان رشته تخصصی" مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته‌محل که توسط خود داوطلب تعیین شده، انجام می‌شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: داوطلبانی که با در نظر گرفتن احراز حداقل ۵۰ درصد نمره کل آزمون مجاز به انتخاب رشـته شده‌اند، می‌توانند حداکـثر ۵۰ رشته محل مورد علاقه خـود را به ترتیب اولویـتِ مورد علاقه، در فرم انتخاب رشته محلی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار آنان قرار می گیرد، انتخاب کنند. متقاضیان سهمیه بومی، می‌توانند در همان ۵۰ انتخاب خود، رشته محل‌های بومی را نیز انتخاب کنند. ایسنا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.