دستور رییس کل دادگستری خراسان رضوی برای پیگیری آزار و اذیت معلولان در مشهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، به تازگی تصاویری از اذیت و آزار کودکان معلول ذهنی در یک مرکز نگهداری معلولان ذهنی در مشهد در فضای مجازی منتشر شده است که واکنش‌های زیادی به همراه داشته است.
 
مسعود فیروزی مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی در این خصوص گفت: در تحقیقات اولیه انجام شده ۲ فرد مذکور که معلولان ذهنی در یکی از مراکز تحت نظارت بهزیستی را آزار و اذیت جنسی کرده بودند شناسایی شدند و اطلاعات کامل آن‌ها تحویل مقامات قضایی شد و پیگیری قضایی در حال انجام است.

وی افزود: تحقیقات نشان می‌دهد همکاری این افراد با این مرکز چهار ماه پیش متوقف شده است بنا بر این فیلم تهیه شده حداقل به همان زمان باز می گردد، در کنار تحقیقات قضایی، تحقیقات و بررسی نظارتی این اداره کل برای روشن شدن ابعاد دیگر این اقدام در حال انجام است و طی ۲ تا سه روز آینده اطلاعات دقیق تری از آنچه روی داده است می توان ارائه کرد.

استقرار دائم یک کارشناس بهزیستی در مرکز محل آزار و اذیت معلولان

جواد بهنام رئیس اداره بهزیستی مشهد نیز گفت: پس از شناسایی مرکزی که در آن این فیلم مذموم تهیه شده بود در نخستین اقدام ضمن شناسایی عاملان یک کارشناس در محل این مرکز به صورت دائم مستقر شد، این مرکز ظرفیت نگهداری از ۸۰ معلول ذهنی را دارد که شمار معلولانی که در این مرکز نگهداری می‌شوند به زودی اعلام خواهد شد ضمن این که تحقیقات در خصوص کم و کیف این مساله همچنان ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به ورود دستگاه‌های نظارتی و قضایی به مساله در حال حاضر اخطار لازم برای مرکز صادر شده است همچنین این ویدئو با فیلم آزار و اذیت معلولان در بوشهر تلفیق و تدوین و برای شبکه‌های خارجی ارسال شده است که این اقدام از جهت دار بودن تهیه آن نشان دارد، مرکزی که این فیلم در آنجا تهیه شده جزء مراکز مجوز دار از بهزیستی این شهر است.

دستور رئیس کل دادگستری خراسان رضوی

حمزه خلیلی رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی در پی انتشار این تصاویر طی دستوری از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خواست تا با دقت موضوع را بررسی کنند.

دادستان مرکز خراسان رضوی در همین زمینه گفت: دستورات لازم صادر و اقدامات ویژه قضایی در این زمینه آغاز شده است، موضوع با جدیت دنبال و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. قدس آنلاین

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.