۲۰۰ میلیون دلار اعتبار نوسازی صنعت داروسازی باید ۵ سال تکرار شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد عبده زاده به موضوع اعتبار ۲۰۰ میلیون دلاری برای نوسازی و بازسازی صنعت داروسازی کشور اشاره کرد و گفت: صنعت داروسازی کشور از سال ۹۷ به این سو ارز ترجیحی و ارزهای چند نرخی داشته است.

وی افزود: میزان استهلاک صنایع داروسازی از میزان سرمایه گذاری بیشتر شده، یعنی شرکت‌های بورسی ما در یکی دو سال گذشته حداکثر ماشین آلاتی که خریدند در طول سال به ۱۰ میلیون یورو نمی‌رسد در صورتی که میزان ریال و ارزی که برای توسعه و بازسازی می‌خواهیم چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون یورو در سال است و این باید حداقل برای ۵ سال پیاپی ادامه داشته باشد این چیزی است که میزان نیاز صنعت است.

رئیس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران ادامه داد: از یک طرف شرکت‌های داروسازی کشور توان توسعه و بازسازی را از دست داده اند، از طرف دیگر آنهایی هم که می‌خواهند با ارز نیمایی و تالار دوم خریداری کنند صف‌های طولانی مدت خرید ارز برای قطعات و ماشین آلات داروسازی را دارند.

به گزارش مهر عبده زاده در پایان اضافه کرد: ما از دو سال پیش در دیدار با معاون اول رئیس جمهور، وزیر صمت و وزیر بهداشت، موضوع بازسازی و توسعه صنعت داروسازی و میزان نیازمندی‌های صنعت را بازگو کردیم. همچنین یک کار تحقیقاتی ۶ ماهه با همکاری دانشگاه صنعتی شریف انجام دادیم پیگیر آن هم بودیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه