توزیع اولین محموله شیرخشک‌های وارداتی در داروخانه‌ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، منوچهر دادگرنژاد گفت: اولین محموله از شیر خشک‌های وارداتی از یکی از برندهای معتبر کشورهای اروپایی است که در بین داروخانه‌ها توزیع شد.

وی افزود: شیرخشک‌های وارداتی پس از تایید آزمایشگاه در داروخانه‌ها توزیع می‌شود، محموله‌های بعدی نیز پس از تایید آزمایشگاه در بین داروخانه‌ها توضیح خواهد شد، تولید داخل با سه شیفت ظرفیت در حال تولید شیرخشک‌های مورد نیاز نوزادان است، تامین شیرخشک با ظرفیت حداکثری در دستور کار تولیدکنندگان قرار دارد و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا نیمه اول آذر ماه بازار اشباع خواهد شد.

سرپرست اداره‌کل طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: نیاز ماهانه کشور به شیر خشک معمولی ۵.۵ میلیون قوطی است و سازمان غذا و دارو تا ۲۴ آبان ماه بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار قوطی شیرخشک در سراسر کشور توزیع کرده است.

افزایش ظرفیت تولید، توزیع و عرضه شیرخشک به ۷ میلیون قوطی

همچنین در جلسات رئیس سازمان غذا و دارو با شرکت‌های تولیدکننده، توزیع‌کننده و انجمن داروسازان بر تقویت و تسهیل دسترسی مردم به شیرخشک تأکید شد.

در این جلسات نمایندگان شرکت‌های تولیدکننده، توزیع‌کننده و انجمن داروسازان دغدغه‌های خود را عنوان و بر افزایش ظرفیت تأمین و عرضه شیرخشک در یک ماه اخیر تأکید کردند، یکی از دغدغه‌های جدی موجود ساماندهی و واقعی سازی قیمت شیرخشک به منظور پیشگیری از قاچاق معکوس و عدم استفاده از این محصول در مصارف غیرضروری بود.

به گزارش سلامت نیور حیدر محمدی رئیس سازمان غذاودارو نیز تاکید کرد: جلسات، نظارت‌های میدانی و پیگیری تامین انواع شیرخشک تا اشباع بازار ادامه دارد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.