عمر محفوظات پزشکی به کمتر از ۵ ماه رسیده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی در مراسم "مسیر افتخار" آیین تجلیل از رتبه‌های برتر سی‌وهفتمین دوره آزمون دانشنامه فوق‌تخصصی و هفتادمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و برگزیدگان پنجاهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی که صبح امروز، سه‌شنبه ۷ آذر ماه در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی برگزار شد گفت: تحولات چشمگیری در عرصه آزمون‌های دانش‌نامه تخصصی و فوق‌تخصصی ایجاد شده است و حضور اساتید در عرصه برگزاری این آزمون‌ها که ابزاری توانمند در حوزه ارزشیابی هستند، می‌تواند  به یک استراتژی در حوزه ارتقاء و تعالی آزمون‌های تخصصی و فوق‌تخصصی تبدیل شود. 

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: اساتید دانشگاه‌ها نه تنها از دانش تخصصی برخوردار هستند بلکه در زمینه طراحی سوال و ارزشیابی دانش‌آموختکان از توانایی بالایی برخوردار هستند. به عبارت دیگر اساتید را می‌توان حلقه واسط برای آزمون پذیرش دوره دستیاری و آزمون‌های دانش‌نامه تخصصی و فوق‌تخصصی برشمرد، مقام عالی وزارت و معاون آموزشی وزارت بهداشت همواره بر استفاده از دانش تخصصی و بهره‌گرفتن از توانایی اعضای هیات‌های تخصصی و فوق‌تخصصی تاکید دارند. اعضای هیات‌های تخصصی و فوق‌تخصصی به واسطه حضور در هیات‌های ممتحنه می‌توانند به یک بدنه کنشگر و سیاست‌گذار تبدیل شوند. 

وی افزود: وزارت بهداشت درنظر دارد برگزاری برخی از آزمون‌های ارتقاء را به دانشگاه‌های علوم‌پزشکی بازگرداند، این آزمون‌ها می‌تواند فرصت خوبی برای اساتید جوان‌تر باشد که در این آزمون‌ها نقش‌آفرین کنند، بازگرداندن آزمون های ارتقاء دوره دستیاری به دانشگاه های علوم پزشکی نشان از اعتماد به دانشگاه‌ها دارد و باعث انگیزه در میان اساتید جوان تر می شود، برگزیدگان دوره‌های دستیاری و دانشنامه‌ها در بزنگاه ورود به دوره جدیدی از مسئولیت‌اجتماعی و خدمت به مردم قرار دارند و دوران بعد از دانش‌آموختگی دوران مهمی است که بتوانند کیفیت آنچه را آموزش دیده‌اند، ارتقاء دهند، عمر محفوظات پزشکی به کمتر از ۵ ماه رسیده است. تغییرات اقلیمی، سالمندی، بیماری های نوپدید، بیماری های بازپدیدف اثربخشی پزشکی اجتماعی همگی بر اهمیت نقش اجتماعی گروه پزشکی دلالت دارد. ایسنا

پایان پیام/