برای گرفتن مالیات از درآمد پزشکان باید تعرفه‌ها واقعی شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، رضا لاری پور گفت: جامعه پزشکی بر این باور است که وقتی تعرفه‌ها به شکل دستوری تعیین می‌شود، مالیات این تعرفه‌ها در درون آن نهفته و مستتر است. در واقع، می‌توان گفت که جامعه پزشکی، مالیات خود را پیشاپیش با این تعرفه‌ها داده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران گفت: واقعیت این است که مالیات را بر درآمد می‌گیرند و آنچه در تعرفه‌های واقعی می‌بینیم این است که ارائه دهندگان خدمت ضرر می‌کنند و خیلی از مطب‌ها تعطیل می‌شود و اتفاقات دیگری برای حرفه پزشکی رخ می‌دهد.

وی تاکید کرد: وضع مالیات بر تعرفه‌های دستوری عملاً معنی ندارد، چون مالیات را از درآمد می‌گیرند. اما درآمد جامعه پزشکی دچار اشکال است و به نظر می‌رسد استفاده از جامعه پزشکی برای پایلوت برنامه‌های اقتصادی، خیلی درست نباشد.

لاری پور گفت: در بازار طلافروشی قیمت‌ها دستوری نیست و هر لحظه و ثانیه دچار تغییر می‌شود و مالیات گرفتن از این صنف طبیعی است. اما اگر بخواهیم منصفانه به موضوع مالیات جامعه پزشکی نگاه کنیم با تعرفه‌های غیرواقعی در حق پزشکان اجحاف می‌شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران در پایان گفت: برای گرفتن مالیات از درآمد پزشکان باید تعرفه‌ها واقعی شود یا اینکه مالیات نباید گرفته شود. زیرا به گفته مسئولان سازمان امور مالیاتی بعد از جامعه هتلداران، جامعه پزشکی در رده دوم بیشترین پرداخت کنندگان مالیات قرار دارند. مهر

پایان پیام/

3 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.