پرداخت ۸ همت از مطالبات شرکت‌های پخش دارو از سوی سازمان هدفمندی، بزودی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد پیکانپور گفت: شناسه گذاری پلاسما که جزو صنایع زیرساختی و توسعه‌ای است از ابتدای دی‌ماه آغاز شده است.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: بیش از ۳۰۰ قلم از داروهای معاونت بهداشت و بخشی دیگر از داروها به اصالت سنجی اضافه و تعداد این اقلام از ۱۳۳۳ به ۱۸۸۲ خواهد رسید.

وی با بیان اینکه سامانه شورتیج مبنای احصاء کمبودهای دارویی به صورت سیستماتیک قرار گرفته است اضافه کرد: گزارش کمبودها از سوی معاونت‌ها و شرکت‌های پخش به طور کامل احصا می‌شود.

پیکانپور گفت ۸ هزارمیلیارد از مطالبات شرکت‌های پخش در روزهای آتی از سوی سازمان هدفمندی پرداخت می‌شود، از این میان ۵ همت به دانشگاه های علوم پزشکی و ۳ هزار میلیارد برای سایر داروخانه های خصوصی اختصاص می‌یابد.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: استفاده از اوراق گام برای خرید ارز، درخواست تقسیط مابه‌التفاوت ارزی و اخذ تسهیلات ریالی طی دوماه آتی به منظور تامین نقدینگی نیز در دستور کار است.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: سال گذشته صنعت دارو رشد منفی ۲.۵ درصدی داشت اما امسال تا شهریور به مثبت ۵.۱ رسید و تا پایان آذر برمبنای گزارش بانک مرکزی در حالیکه میانگین رشد صنایع در کشور ۳.۳ درصد گزارش شد، میانگین رشد صنعت دارو ۱۱.۹ اعلام شده است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.