در خصوص مهاجرت پزشکان بزرگنمایی صورت می‌گیرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید کریمی در خصوص آمار ضد و نقیض منتشر شده درباره مهاجرت پزشکان گفت: آمار دقیقی در این خصوص وجود ندارد اما وزارت امور خارجه باید این آمار را اعلام کند که چند نفر از کادر درمان مهاجرت کرده و به ایران بازنگشته‌اند.

وی افزود: وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی نمی‌توانند به طور قطعی اعلام کنند که هر خروج از کشوری به معنای مهاجرت است، در این زمینه بزرگنمایی صورت می‌گیرد. به این جهت که هر شخصی که گوداستنتینگ یا سوءپیشینه دریافت می‌کند به این معنا نیست که مهاجرت می‌کند و به کشور بازنمی‌گردد بسیاری از این افراد به کشور برمی‌گردند.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه ما باید نگران مهاجرت باشیم ادامه داد: پزشکان سرمایه‌های انسانی کشور هستند و نیروی انسانی بسیار اهمیت دارند به دلیل اینکه کشور برای تربیت پزشکان هزینه و زمان زیادی صرف می‌کند و اینکه پزشک پس از طی کردن دوره تحصیل و کسب تجربه در کشور دیگری فعالیت کند خسارت است.

کریمی گفت: ما باید برای ماندن پزشکان در کشور انگیزه ایجاد کنیم که در همین راستا اقداماتی نظیر برطرف کردن موانع صدور مجوز بخش خصوصی برداشته شد، تعرفه بخش خصوصی و دولتی یکسان شد و سقف پرداختی در مناطق محروم نیز برداتشته شده است. در شورای عالی بیمه نیز تعرفه 46 درصد مصوب شده است که با اجرایی شدن آن بخشی از عقب ماندگی‌ها جبران می‌شود.

به گزارش فارس وی در پایان اضافه کرد: مهاجرت موضوع یک بعدی نیست و چند بعدی است، بحث امید به آینده مهم است و بعضا افرادی مهاجرت می‌کنند که درآمد خوبی دارند لذا باید به این موضوع توجه داشت.

پایان پیام/