تعرفه‌های جدید پزشکی قبل از پایان سال ابلاغ شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج خسرونیا با بیان اینکه با توجه به تورم عمومی جامعه و همچنین تورم بخش سلامت لازم است مصوبه شورای عالی بیمه مبنی بر رشد 46 درصدی تعرفه‌های پزشکی در دولت نیز نهایی شود گفت: نباید اینطور تصور کرد که افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی زیاد است، چرا که این میزان نسبت به نرخ تورم جامعه کمتر است. با توجه به اینکه تعرفه‌های پزشکی توسط هیات‌ وزیران تعیین می‌شود، امیدواریم که با نظر رئیس‌جمهور و به همت هیات‌دولت افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی تصویب شود. 

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با رئیس‌جمهور و رئیس مجلس گفت: به عنوان رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران جلسات متعددی با روسای قوای مجریه و مقننه داشته‌ام. همچنین نامه‌نگاری‌هایی به منظور افزایش تعرفه‌های پزشکی با رئیس‌جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی داشته‌ام و درخواست کرده‌ایم که به افزایش ۴۶ درصدی تعرفه پزشکی توجه کنند.

به گزارش ایسنا وی در پایان با تاکید بر لزوم افزایش سهم سلامت از درآمد ناخالص ملی افزود: کاهش سهم حوزه بهداشت و درمان از سهم درآمد ناخالص ملی به این معنا است که دست سازمان برنامه و بودجه در خصوص افزایش تعرفه‌های پزشکی بسته است، با توجه به تاکیدهای صورت گرفته از سوی مسوولان، تعرفه‌های پزشکی سال ۱۴۰۳ می‌بایست تا پایان سال جاری ابلاغ شود.

پایان پیام/