برنامه "سلامت خانواده" با محوریت "مادران" در حال اجرا است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین فرشیدی در آیین افتتاحیه "بیست‌وهشتمین اجلاس کشورهای گروه پنج" با موضوع سلامت زنان و خانواده که صبح امروز، سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه برگزار شد گفت: دبیرخانه اجلاس کشورهای عضو گروه ۵ "سلامت زنان و خانواده" را به عنوان موضوع برگزاری بیست و هشتمین اجلاس کشورهای عضو این گروه در نظر گرفته است.

وی افزود: تعریف موضوع سلامت زنان و خانواده از ضرورت توجه به موضوع خانواده و اهمیت نقش زنان در خانواده حکایت می‌کند، مسئولان کشور همواره بر اهمیت موضوع خانواده تاکید کرده‌اند، موضوع خانواده به قدری برای کشور اهمیت دارد که این موضوع ضرورت و اهمیت آن توسط رئیس‌جمهور در سازمان ملل متحد مطرح شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: کشورهای عضو گروه ۵ باید برای حفظ خانواده یک حرکت اساسی انجام دهند، وزارت بهداشت کشور برنامه‌ "سلامت خانواده" را به منظور حفظ خانواده اجرا کرده است. برنامه سلامت خانواده با محوریت مادران در حال اجرا است.

فرشیدی با اشاره به اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع وزارت بهداشت گفت: سلامت خانواده از اهمیت فراوانی برای ما برخوردار است. اجرای برنامه سلامت خانواده را باید یک اقدام مهم در زمینه پوشش سلامت در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه کشورهای عضو گروه ۵ دارای اشتراکات فراوانی هستند افزود: این کشورها با داشتن اشتراکات فرهنگی می‌توانند در جهت ارتقاء سلامت منطقه گام بردارند.

به گزارش ایسنا معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان در خصوص بیست و هشتمین اجلاس کشورهای عضو گروه ۵ اظهار کرد: ایران میزبانی این اجلاس را بر عهده دارد. ما کشورهای عضو گروه پنج با اجرای یک برنامه جدید و جدی می‌توانیم جهت سلامت مادران که مهمترین رکن یک خانواده هستند گام برداریم. ترویج زایمان سالم و سلامت مادران سبب می‌شود آنها در جهت تحقق ارتقاء سلامت خانواده گام بردارند. سلامت خانواده می‌تواند نتایج سودمندی به همراه داشته باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه