اهمیت رتبه‌بندی بیمارستانها در پذیرش بیماران خارجی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدهاشم دریاباری پیرامون موضوع اهمیت رتبه‌بندی بیمارستانها در پذیرش بیماران خارجی گفت: کشور ما به دلایل مختلف پتانسیل بالایی برای جذب گردشگری سلامت دارد.

وی با بیان اینکه کادر پزشکی مجرب، زیر ساخت‌های خوب و بیمارستان‌ها و تجهیزات کاربردی بیماران خارجی را به کشور ما سوق می دهد افزود: بیمارستان‌های ما به صورت کلی اعتباربخشی شده و به درجات یک تا چهار تقسیم می‌شوند، سه محور عمده مراقبت و درمان، حقوق گیرندگان خدمت و مدیریت و رهبری بیمارستان در رتبه بندی بیمارستان‌ها نقش دارند.

رئیس مرکز نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بیمارستانهای درجه یک باز به درجه عالی و برتر تقسیم می شوند اظهار کرد: بیماران گردشگری سلامت لازم نیست به تمام بیمارستانهای کشور مراجعه کنند. بیمارستان‌هایی که درجه رتبه‌بندی یک و عالی یا برتر دارند می توانند بیماران خارجی و گردشگر سلامت را پذیرش و جذب کنند.

به گزارش ایسنا دریاباری در پایان گفت: نیازی نیست تمام بیمارستان‌ها گردشگر سلامت را جذب کنند، در اعتبار بخشی بیمارستان‌ها همه موارد لحاظ می شود. ما پانصد آیتم برای سنجش بیمارستان‌ها داریم، هدف نهایی همه این بیمارستان‌ها این است که کیفیت خدمات رسانی به مردم را بالا ببرند، ما از بیماران خارجی انتظار داریم از آژانسها و شرکت‌های رسمی وارد کشور شوند و به بیمارستانهای مجوزدار مراجعه کنند، زیر ساختها در کشور ما به خوبی وجود دارد. اگر بیمارستانی به صورت غیر قانونی بیماری را پذیرش کند ما از طریق قانونی عمل می‌کنیم.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.