تامین داروهای مورد نیاز بیماران هموفیلی در شب عید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، موضوع دسترسی بیماران خاص به دارو در ایام نوروز و تعطیلات سال نو یکی از دغدغه‌های این گروه از بیماران تلقی می‌شود، بیماران هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، بیماران مبتلا به سرطان و… از جمله بیماران خاص و صعب العلاج هستند که در نبود داروهای مورد نیاز خودشان دچار مشکل می‌شوند.

سعید برپروشان مدیرعامل کانون هموفیلی ایران در این خصوص گفت: داروی هیومیت که چندین ماه در دسترس بیماران نبود وارد کشور شده و مراحل اداری و فنی آن جهت توزیع جاری است، محموله فاکتور ۸ پلاسمایی نیز که در کشور دچار کمبود اساسی بودیم و بیماران رنج زیادی را متحمل شده‌اند تا ۱۵ اسفند وارد کشور می‌شود.

وی تاکید کرد: حداقل در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳ کمبود دارویی به جز کمبود فیبرونوژن نخواهیم داشت، امیدواریم دولت با اختصاص ارز مرغوب و ثبت به موقع سفارش‌های دارویی از تحمیل شرایط سخت و دشوار به بیماران هموفیلی جلوگیری نماید.

به گزارش مهر مدیرعامل کانون هموفیلی ایران در پایان گفت: سال ۱۴۰۱ از بدترین سال‌ها برای بیماران هموفیلی بود. ۵ الی ۶ ماه گذشته نیز بیماران با مشکل ون ویلبراند، کمبود فاکتور ۱۳ و کمبود فیبرونوژن و همچنین بیمارانی که نیازمند فاکتور ۸ پلاسمایی هستند، روزهای دشواری را گذراندند و در چند مورد سلامت بیماران در مخاطره جدی بود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.