هشدار سازمان بازرسی به وزیر بهداشت درباره پذیرش دانشجوی پزشکی خارج از ضوابط کنکور سراسری
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایروان مسعودی اصل طی نامه‌ای خطاب به بهرام عین اللهی گفت: پذیرش دانشجو در مقطع پزشکی عمومی از مقطع کارشناسی و بدون شرکت در کنکور سراسری در تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی و تنها بر اساس مصوبات داخلی آن وزارتخانه، مغایر با اسناد بالادستی مرتبط است.

بر اساس نامه معاون سازمان بازرسی کل کشور در روش پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی، اطلاع‌رسانی به آحاد جامعه به نحو مقتضی انجام نمی‌شود همچنین نظارت لازمه بر آزمون‌هایی که از سوی وزارت بهداشت "دانشگاه‌های علوم پزشکی" برای پذیرش با این روش انجام می‌شود، محل ابهام است که زمینه‌ساز سوءاستفاده افراد خاص از این روش پذیرش دانشجو را فراهم و عدالت آموزشی نیز خدشه دار می‌سازد.

دکتر مسعودی اصل از وزیر بهداشت خواست به استناد بند "ج" ماده "۱۱" قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور و ماده "۴۲" آئین‌نامه اجرایی آن به منظور پیشگیری و رفع هرگونه سوء جریان، در اسرع وقت تمهیدات و اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورده و نتیجه به صورت مستند و مستدل به سازمان بازرسی کل کشور اعلام شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، بر اساس ماده "۵" قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، مصوب سال ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی و تبصره "۲" آن، پذیرش دانشجو در دانشگاه‌‎ها به روش ظرفیت رشته-محل و تقاضای داوطلب بر اساس سابقه تحصیلی و آزمون "عمومی و اختصاصی" صورت می‌گیرد و سازمان سنجش آموزش کشور مسؤولیت سنجش داوطلبان را بر عهده دارد. ایسنا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.