افزایش ۱۳درصدی غرق شدگی‌های نوروز ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)،  سازمان اورژانس کشور نسبت به روند افزایشی غرق شدگی‌ها در نوروز ۱۴۰۳ هشدار داد و اعلام کرد: از ابتدای طرح نوروزی سلامت تاکنون ۱۹ نفر از هموطنان جان خود را به دلیل غرق شدگی از دست دادند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۳ درصد رشد داشته است.

طرح نوروزی سلامت از ۲۴ اسفند در سراسر کشور اجرا شده است و بر اساس آمار به دست آمده، حوادث غرق شدگی با رشد ۱۳ درصدی و ثبت ۱۹ فوتی روند رو به رشدی داشته است که در این میان استان های فارس با ۶ فوتی، بوشهر با ۴ فوتی و مازندران و خراسان رضوی هرکدام با سه فوتی صدرنشین هستند.

همچنین در این مدت شاهد کاهش ۱۷ درصدی مصدومیت با گاز منوکسید کربن بودیم که ۶۲۵ نفر مصدوم شدند و ۲۶ نفر جان باختند؛ استان تهران با ۱۰ و گیلان با ۴ نفر بیشترین میزان فوتی ها بر اثر استنشاق گاز منوکسید کربن را به خود اختصاص داده اند.

کارشناسان وزارت بهداشت در طرح نوروزی سلامت تا هشتم فروردین ۹۸۷ هزار و و ۳۶۸ مورد بازرسی از مراکز خدماتی و واحدهای صنفی داشته اند که از این تعداد ۱۰۱ هزار و ۱۷۷ مرکز اخطار کتبی دریافت کردند؛ ۱۲ هزار و ۸۲۳ مرکز به مراجع قضایی معرفی شدند و ۳ هزار و ۱۲۳ مرکز متخلف نیز پلمپ شدند.

از این تعداد بازرسی، ۷۲۲ هزار و ۸۳۰ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع غذا بودند و بقیه شامل ۲۶۴ هزار و ۵۳۸ بازرسی از اماکن عمنومی و ۲۴ هزار و ۱۳۲ بازرسی از اماکن بین راهی صورت گرفته است، کل مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شده ۹۷۱ هزار و ۴۷۳ کیلوگرم بوده است.

بر اساس آمار اورژانس کشور در حوزه حوادث ویژهف در مدت یاد شده شاهد ۱۲ حادثه حمل و نقل عمومی بودیم که ۲ درصد از کل حوادثه ویژه ترافیکی را شامل می شود؛ این حوادث ۱۵۵ مصدوم و ۹ فوتی به همراه داشت که به ترتیب ۴ درصد از کل مصدومان ترافیکی و ۵ درصد از کل فوتی ها را تشکیل می دهد.

در این مدت کل حوادث ثبت شده هزار و 504 مورد بوده است و در مجموع ۵ هزار و ۴۱ نفر از هموطنان در این حوادث مصدوم شدند که نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش هشت درصدی دارد. در این میان ۶۰۱ حادثه مربوط به حوادث ترافیکی بوده است که با ثبت ۳ هزار و ۳۵۲ مصدوم کاهش ۲۱ درصدی ثبت شده است.

همچنین در حوادث غیرترافیکی ۹۰۳ مورد ثبت شده است که ۱ هزار و ۶۸۹ مصدوم بر اثر این حوادث نیازمند کمک های اورژانس شدند که رشد سه درصدی داشته است. فارس

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.