تامین ۹۵ درصد شیرخشک‌های رژیمی نوزادان در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رستمی با بیان اینکه صنعت شیرخشک کشور صنعت نسبتا خودکفایی است گفت: اکثرا شیرخشک های مورد نیاز در کشور تامین می‌شود و فقط در حدود ۵ درصد وارداتی هستند.

سرپرست اداره کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به بروز برخی مشکلات در تامین شیرخشک های معمولی نوزادان در سال گذشته گفت: از مهرماه سال ۱۴۰۲ با تشکیل قرارگاه اصلاح سیاست های ارزی شیرخشک یک جراحی اقتصادی در این حوزه صورت گرفت به این مفهوم که مابه التفاوت قیمت ارزی در قالب یارانه از سوی دولت پرداخت و قیمت شیرخشک برای مصرف‌کننده ثابت باقی ماند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها برای تهیه شیرخشک در تعداد منطقی با افزایش قیمت مواجه نمی‌شوند و هر نوزاد ماهانه تا سقف ۱۰ قوطی شیرخشک را با نرخ یارانه‌ای دریافت می‌کند، شیرخشک نوزادان تازه‌ متولد شده‌ای که هنوز برای آن شناسنامه صادر نشده با شناسنامه مادر و پدر در تعداد محدود قابل‌ارائه و ثبت است. همچنین اتباع مجاز هم با ارائه کد اقامت اتباع می‌توانند شیرخشک نوزادان خود را دریافت کنند.

سازمان غذا و دارو ضرب و شتم داروساز قانونمند شیرازی را محکوم کرد

روابط‌عمومی سازمان غذا و دارو ضمن محکومیت داروساز قانونمند شیرازی از دستور رئیس سازمان غذا و دارو مبنی بر پیگیری عاجل و قاطع موضوع تا حصول نتیجه خبر داد و در واکنش به ضرب و شتم یک داروساز شیرازی به‌وسیله چاقو از سوی فردی که خواستار دریافت داروی بدون نسخه بوده است، ضمن ابراز تأسف از بروز چنین حوادثی، این اقدام را محکوم و خواستار بررسی دقیق موضوع، برخورد جدی و به‌دوراز تسامح و مدارا مراجع ذی‌صلاح با فرد خاطی شد.

روابط‌عمومی سازمان غذا و دار و با اشاره به اینکه داروسازان از جمله نیروهای خدوم حوزه سلامت هستند و در تکمیل زنجیره ارزشمند درمان کشور از جمله اصلی‌ترین حلقه‌های به‌هم‌تنیده و مؤثر این مسیر مقدس هستند اعلام کرد: انتظار داریم و پیگیری هم می‌کنیم تا مراجع ذی‌صلاح با جدیت و قاطعیت با چنین مواردی برخورد قانونی داشته باشند؛ چرا که نباید با تکرار چنین حوادثی به انگیزه و امنیت داروسازان در ارائه خدمت به مردم لطمه وارد شود.

به گزارش ایرنا حیدر محمدی رییس سازمان غذا و دارو به محض اطلاع معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را ملزم به بررسی وضعیت دکتر داروساز آسیب دیده و نیز پیگیری عاجل موضوع تا حصول نتیجه برخورد قاطعانه با فرد خاطی بازداشت شده کرد، این گزارش از سطحی بودن جراحات وارده، سلامت کامل دکتر داروساز و ترخیص وی از بیمارستان حکایت دارد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.