زنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی ماهانه به ۴۰۰ میلیون یورو ارز نیاز دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا چیذری گفت: زنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی ماهانه به ۴۰۰ میلیون یورو ارز نیاز دارد اما بانک مرکزی از بهمن ۱۴۰۲ تاکنون این مبلغ را به درستی پرداخت نکرده است. خدا را شکر ارز داریم و شواهد آن هم تامین بیش از یک میلیارد ارز موردنیاز صنعت است.

رئیس انجمن صنفی تولید، تامین، توزیع و صادرکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی و دارویی ادامه داد: پدیده‌ای به نام قاچاق معکوس در دارو و تجهیزات پزشکی نداریم. اگر باور ندارید با هم به داروخانه‌های ترکیه و عراق سری بزنیم تا متوجه شویم. شیرخشک ایرانی غیرممکن است در کشورهای اطراف جز افغانستان استفاده شود. به سوریه، ونزوئلا و آمریکای جنوبی هم قاچاق معکوس نداریم. بانک مرکزی برای حفظ زنجیره درمان، دارو و تجهیزات پزشکی آماده‌باش باشد.

وی در پایان تاکید کرد: عجیب است که یک تفاهم‌نامه سه‌جانبه بدون بار مالی به امضای دو عضو دیگر رسیده اما در بانک مرکزی مسکوت مانده است. تجربه تلخ تخصیص ریال به دارویار، بدهی مراکز درمانی را افزون کرده و باعث نارضایتی عمومی شده است. ۹۷ همت مابه‌التفاوت از تامین‌کنندگان دارو گرفتند و ۳۰ همت را به زنجیره تولید دارو بازگردانند. مطالبه ما از هیات دولت این است که تا دیر نشده کمبود منابع و ارز را باور کنند و اگر باور دارند بانک مرکزی را توجیه کنند. فانا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.