زیر ساخت های افزایش ظرفیت پزشکی تامین نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عبدالحسین خسروپناه با تشکر از وزارت بهداشت به جهت اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو سال گذشته و در آستانه سومین سال اجرا گفت: زیر ساخت های افزایش ظرفیت پزشکی آنگونه که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد، تامین نشده است، بخشی را سازمان برنامه و بودجه به وعده شان عمل کردند و بخشی را هم نتوانستند عمل کنند.

باید مراقب باشیم افزایش ظرفیت پزشکی به کیفیت پزشکی آسیب نزند

وی افزود: ما باید مراقب باشیم افزایش ظرفیت پزشکی آسیب به کیفیت پزشکی نزند البته مصوبه هنوز تغییر پیدا نکرده است ما برای اینکه تصمیمات شورا کاملا کارشناسی و دقیق صورت بگیرد کمیسیونی به نام کمیسیون سلامت راه اندازی کرده ایم البته مصوبات قبلی شورا در خصوص سلامت کاملا کارشناسی بوده اما از این به بعد یک ساختاری به نام کمیسیون سلامت تعریف شده که بحث افزایش ظرفیت در آنجا به صورت کارشناسی بحث شود و به صورت میدانی هم بنده و هم سایر عزیزان از نزدیک این موضوع و مصوبه را بررسی کرده ایم که مجموعه این نتایج به صحن شورا می رود و اعضا در این باره تصمیم می گیرند.

در خصوص افزایش ظرفیت در صحن شورا تصمیم گیری می شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا قرار است میزان افزایش سالانه ظرفیت پزشکی تعدیل شود؟ گفت: به هر حال چون وزارت بهداشت به جهات زیرساخت ها و نیازهایی که داشته و این نیازها به صورت کامل تامین نشده پیشنهادهایی دارند که این پیشنهادها طبیعتا در شورا باید به تصویب برسد و نهایتا شورا باید نظر بدهد، این موضوع را در روزهای آینده انشالله در شورا مطرح می کنیم. خبرگزاری صدا و سیما

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.