تدوین و اجرای سند حمایت از سالمندان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید کریمی در دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم در تبریز گفت: سند حمایت از سالمندان به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت ابلاغ شده و ساز و کار اجرای آن تدوین و عملیاتی می‌شود، با توجه به بین المللی بودن چنین کنگره هایی ضروری است در کنار مولفه‌های علمی به بحث فرهنگ اسلامی و ایرانی توجه ویژه صورت گرفته و از این فرصت برای معرفی فرهنگ دینی و ایرانی استفاده شود.

وی افزود: سالمندان را به عنوان گروهی که باید گیرنده خدمت باشند نمی‌دانیم بلکه گروه فعال می‌دانیم که برای ما مانند گنجینه‌ هستند چرا که فرهنگ ما با دیگر کشورها تفاوت دارد و در قرآن کریم سفارشات بسیاری در احترام به سالمندی و والدین داریم، پیش از این ۸۵‌ تخت توانبخشی داشتیم اما اکنون ۳۰۰ تخت نیز به چرخه خدمت اضافه شده و به طور مرتب تجهیزات را به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل می‌دهیم تا بحث توانبخشی توسعه یابد.

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر حمایت از سالمندان ادامه داد: با تدابیر صورت گرفته لایحه حمایت از سالمندان به مجلس می‌رود تا ابلاغ شود. گروه‌های مختلف جمعیتی در وزارت بهداشت مورد توجه قرار دارند و درمان سرپایی و بستری کودکان زیر هفت سال در مراکز خدماتی بهداشتی و دولتی و واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در هفت استان آغاز شده است.

به گزارش ایسنا کریمی در پایان با بیان این که وزارت بهداشت سال گذشته رتبه اول را میان دستگاه‌های مختلف در جوانی جمعیت به خود اختصاص داد اضافه کرد: ایران کشور سالمندی نیست، کشور جوانی است و در پنجره جمعیتی قرار دارد و جوانان باید در سنین مناسب ازدواج کرده و فرزند آوری انجام شود و در عین حال سالمندان را هم تکریم کنیم.

پایان پیام/

3 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.