جوانی جمعیت، اولویت حیاتی و راهبردی کشور در یک دهه آینده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، صابر جباری در نشست کشوری مدیران جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد گفت: جوانی جمعیت اولویت حیاتی و راهبردی کشور در یک دهه آینده است. ارتقای کرامت مادری و ارزشمندی فرزندآوری در باور و نگاه مردم دو امر مهم در تحقق اولویت جوانی جمعیت است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در این نشست که با حضور صابر جباری رئیس مرکز، معاونین سلامت خانواده و جوانی جمعیت، روسای ادارات این مرکز و مدیران جوانی جمعیت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور و همچنین عباس علیپور رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد به بررسی چالش های موجود در حوزه جوانی جمعیت پرداخته شد.

تبیین اولویت‌های برنامه‌ای مرکز در سال ۱۴۰۳، ارائه گزارش دومین رویداد جایزه ملی و کارنامه جوانی جمعیت دانشگاه ها، تبادل نظر در خصوص برنامه‌ها، مشکلات و چالش‌ها، ارائه گزارش بودجه اختصاصی جوانی جمعیت سال ۱۴۰۲ و دسته بندی جدید گروه‌های سنی و ساختار جدید گروه جوانی جمعیت در دانشگاه‌ها، از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. ایسنا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.