اعترافات عجیب آنتونی فائوچی در خصوص پاندمی کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، صحبت‌های آنتونی فائوچی در جلسه دفاعیه‌اش مقابل کنگره آمریکا منتشر شده است.

مدیر سابق مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا به دلیل محدودیت‌هایی که در دوران همه‌گیری اعمال کرده مورد بازخواست قرار گرفته و اعتراف کرده که تصمیماتش در کند کردن گسترش ویروس تاثیر چندانی نداشته‌اند.

وی از تصمیم‌گیری‌هایش در طول همه‌گیری کووید-۱۹ دفاع کرد و گفت: «وقتی با شیوع بیماری جدید سروکار دارید، همه چیز تغییر می‌کند. بر اساس فرآیند علمی، اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کنید که در آن زمان به شما امکان می‌دهد تصمیم یا توصیه یا دستورالعملی داشته باشید.»

حالا مرکز ملی بهداشت و درمان بریتانیا هم به تاثیر منفی ماسک زدن بر یادگیری و آموزش خواندن و نوشتن به دانش‌آموزان تاکید کرده و این که کاهش قابلیت یادگیری و عقب‌ماندگی اجتماعی در کودکان در این دوران کاملا مستند شده است.

نتایج پژوهش دیگر این مرکز هم نشان داده فاصله‌گذاری اجتماعی به افزایش موارد افسردگی، اضطراب عمومی، استرس حاد و درگیری با افکار مزاحم منجر شده است.

این در حالی است که آنتونی فائوچی اوایل سال ۲۰۲۴ به یکی از مشاوران کمیته فرعی نمایندگان مجلس آمریکا در خصوص همه‌گیری کرونا گفت: قانون رعایت فاصله اجتماعی دو متری بدون طرح و برنامه قبلی و کاملا اتفاقی به وجود آمد و او نمی‌داند که سروکله این قانون چطور پیدا شد.

مدیر سابق مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا زمانی که برای پاسخگویی در مورد چگونگی شکل‌گیری این قانون تحت فشار قرار گرفته گفت: «می‌دانید یادم نیست. یهویی شد!»

وی تاکید کرد: از وجود تحقیقاتی که فاصله‌گذاری اجتماعی را تایید کند اطلاعی ندارم و می‌دانم اجرای چنین مطالعه‌ای «بسیار دشوار» است، به یاد نمی‌آورم چیزی خوانده باشد که نشان دهد ماسک زدن کودکان مانع ابتلا آن‌ها به کووید می‌شود.

فائوچی به این سؤال که آیا مطالعات یا داده‌هایی مبنی بر مزیت ماسک زدن برای کودکان به خاطر دارد پاسخ داد «شاید، اما به طور خاص و دقیق چیزی یادم نمی‌آید.»‌

مدیر سابق مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در خصوص اینکه استفاده از ماسک برای کودکان راهی مطمئن در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا است گفت: هیچ مطالعه و تحقیقی انجام نشده است.

وی فرضیه نشت آزمایشگاهی ویروس کرونا از یک موسسه ویروس‌شناسی در ووهان چین را هم «احتمال واقعی» دانست و افزود: «مردم سراغ جنبه‌های توطئه‌آمیز رفته‌اند، اما احتمال دارد نشت آزمایشگاهی باشد. من فکر می‌کنم که این موضوع ذاتا یک تئوری توطئه نیست، اما مردم چیزهایی از دل این ماجرا بیرون می‌کشند که واقعا احمقانه است.»

اعتراف او از این جهت اهمیت دارد که خودش ۴ سال پیش با انتشار مقاله‌ای نظریه نشت از آزمایشگاه را رد کرده بود. کمیته ویروس کرونا هم ماه‌ها زمان صرف کرد تا منشا این ویروس را که بسیاری از زندگی‌ها را از هم پاشید و جان شش میلیون نفر را گرفت، کشف کند.

آنتونی فائوچی تاکید کرد: اقدامات انجام شده در چند ماه اول همه‌گیری برای نجات جان انسان‌ها ضروری بوده است. این مراحل شامل تشویق مردم به فاصله گذاری اجتماعی، پوشیدن ماسک و دریافت واکسن پس از تایید بوده است. چون اگر مقامات بهداشت عمومی اجازه می‌دادند ویروس بدون هیچ گونه اقدامات احتیاطی یا ایمنی در کشورها گسترش پیدا می‌کرد به احتمال زیاد میلیون‌ها نفر دیگر جان خود را از دست می‌دادند. همشهری آنلاین

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.