تغییرات آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی در آینده
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، رضا یزدانی در خصوص آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی سال ۱۴۰۳ گفت: آزمون خردادماه ۱۴۰۳ برای صلاحیت بالینی دندانپزشکی، در دو بخش تئوری و عملی برگزار می شود که آزمون تئوری امروز ۲۲ خرداد برگزار شد و آزمون عملی در روز ۱۳ تیرماه برگزار می شود.

وی افزود: این دوره از آزمون به نوعی آزمون میان دوره بود و کسانی که در دوره های قبلی آزمون در سال ۱۴۰۲ موفق به حضور در آزمون نشده بودند در این آزمون شرکت کردند. تعداد ۱۵۰ نفر در آزمون تئوری شرکت کرده اند و تعداد ۱۵۰ نفر نیز در آزمون عملی ثبت نام کرده اند که در صورتی کسب حدنصاب از سوی شرکت کنندگان در آزمون تئوری، این گروه هم به گروه شرکت کنندگان آزمون عملی اضافه می شوند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی گفت: آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی تغییراتی در آینده خواهد داشت که در صورت تصویب نهایی در دوره های بعدی آزمون اعمال خواهد شد، اختیار تعداد سوالات آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی به شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی داده شده است. ارزیابی نظرات اساتید و شرکت کنندگان نشان می دهد که تعداد ۶۰ سوال برای آزمون کم است و تعداد سوالات بیشتر می شود.

یزدانی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر ۷۰ درصد نمره قبولی را باید دانشجویان کسب کنند که در این زمینه هم پس از آنالیز سوالات و ارزیابی نظرات تصمیم گیری خواهد شد.

به گزارش مهر آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی از مهرماه ۱۴۰۲ اجرایی شده است و و دانشجویان دندانپزشکی در ترم های پایانی دوره آموزش خود باید آن را بگذارنند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.