بیمارستان قائم رشت تائیدیه های آتش نشانی داشته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید کریمی امروز ۲۹ خردادماه در حاشیه بازدید از بیمارستان قائم «عج» رشت که در بامداد دچار آتش‌سوزی مهیب شده است گفت: به دنبال واقعه ناگوار بامداد امروز که در بیمارستان خصوصی قائم شهر رشت اتفاق افتاد، به دستور مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ماموریت پیدا کردم تا در محل حاضر و از نزدیک پیگیر وضعیت درمانی بیماران شوم و موضوع را بررسی کنیم.

وی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان قائم و انجام بررسی‌های لازم افزود: ۱۱۸ بیمار بلافاصله با درایت مسئولان استان و در کمترین زمان ممکن به بیمارستان‌های مختلف شهر رشت منتقل و پذیرش شدند، از بیماران بستری شده در بیمارستان‌های رازی و پورسینا دیدن کردم، بیماران شرایط با ثباتی دارند و از ۱۱۸ بستری، هم اکنون ۹۰ بیمار بستری هستند و مابقی با حال عمومی خوب مرخص شدند.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: پزشکان محترم بیمارستان‌های دولتی وضعیت بیماران را پیگیری کردند و درمان‌های لازم را انجام دادند، بیماران بیمارستان قائم پزشکان مخصوص خودشان را داشتند و لذا این پزشکان محترم نیز آمدند و بیماران خودشان را ویزیت کردند و شرایط با ثبات است و بیمار بد حال با وضعیت وخیم نداریم.

کریمی با ابراز تاسف از فوت ۹ نفر از بیماران تاکید کرد: پیکرها تحویل پزشکی قانونی شده تا علت مرگ کاملا مشخص شود تیم‌های آتش‌نشانی نیز در محل حادثه مستقر هستند تا علت را پیدا کنند، دادستانی استان نیز ورود کرده و پرونده‌های قضایی تشکیل شده تا کارها طبق قانون و مقررات پیگیری شود.

وی با اشاره به وضعیت پایدار بیماران و ترخیص تدریجی آنان افزود: با پزشکان گفتگو کردیم مشکل خاصی وجود ندارد و از نظر کادر درمان و دارو و تجهیزات و ملزومات نیز در سطح استان کمبودی نیست و خدمت‌رسانی ادامه دارد.

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه بخش آی.سی.یو در مجاورت محل آتش‌سوزی قرار داشته است تاکید کرد: آتش‌سوزی در داخل آی.سی.یو اتفاق نیفتاده و دودگرفتگی داشتیم و دود ناشی از حریق وارد این بخش شده است، البته پزشکی قانونی باید علت مرگ را مشخص کند اما بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که فوتی‌ها بر اثر سوختگی نبوده است.

کریمی گفت: بیمارستان فعلا شرایط مناسبی برای شروع خدمت ندارد، گفت: دودگرفتگی وسیع بوده و آتش‌سوزی در قسمت سرور و یو.پی.اس‌ها رخ داده و باید تعمیرات لازم انجام شود و سازمان آتش‌نشانی بررسی‌های کامل را انجام دهد و بیمارستان دوباره پروانه بگیرد و تاییدیه‌های ایمنی را دریافت کند و سپس به ارائه خدمت ادامه دهد.

به گزارش ایسنا وی در پایان با اشاره به پذیرش بیماران در اولین لحظات و آغاز خدمات‌رسانی درمانی افزود: تعدادی از بیماران بستری در آی.سی.یو به واسطه بیماری اولیه و زمینه‌ای شرایط مناسبی نداشتند و به همین علت همچنان در آی.سی.یو بستری هستند، نه به دلیل دودگرفتگی و امیدواریم با پیگیری‌های کادر درمان بهبودی کامل پیدا کنند و مرخص شوند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.