۲۳ همت از طلب مراکز درمانی از تامین اجتماعی تسویه شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، میرهاشم موسوی با اشاره به این‌که پیش از این در مقاطعی شاهد تأخیرات چندین ماهه در بازپرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد سازمان تأمین‌اجتماعی بودیم گفت: هر ماه شاهد پرداخت مطالبات جاری و بخشی از مطالبات انباشته مربوط به ماه‌های قبل مراکز طرف قرارداد بودیم و با پرداخت اخیر سازمان تأمین‌اجتماعی در عمل در مورد بازپرداخت اسناد رسیدگی شده مراکز دانشگاهی به روز شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: به‌واسطه تأدیه مناسب مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی از دولت که از مسیر واگذاری شرکت‌های مناسب انجام شد شاهد اتفاقات و دستاوردهای بی‌سابقه‌ای در حوزه تأمین‌اجتماعی بودیم که ازجمله می‌توان به حمایت بی‌نظیر این دولت از سازمان تأمین‌اجتماعی و فراهم شدن امکان تسویه ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بدهی این سازمان به نظام بانکی اشاره کرد.

وی افزود: اتفاق بی‌نظیر دیگر تسویه همه مطالبات مراکز طرف قرارداد دولتی و دانشگاهی طرف قرارداد بر مبنای اسناد رسیدگی شده است که پرداخت این مطالبات با تجمیع منابع از پنجشنبه «۳۱ خرداد» آغاز شده است و ظرف چند روز آینده خاتمه می یابد، تسویه مطالبات مراکز طرف قرارداد به مبلغ ۲۳۰ هزار میلیارد ریال در تاریخ چندین ساله اخیر سازمان تأمین‌اجتماعی بی‌سابقه است.

موسوی گفت: در این مرحله از پرداخت‌ها ۱۲۵ هزار میلیارد ریال بدهی رسیدگی شده دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌همراه ۵۰ هزار میلیارد ریال مطالبات مربوط به اسناد رسیدگی‌شده داروخانه‌ها و ۲۸۰۰ میلیارد ریال مطالبات قطعی‌شده طرح پزشک خانواده تسویه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال مطالبات اسناد رسیدگی‌شده مراکز دیالیز و ۴۴ هزار میلیارد ریال هم بابت ۴ ماه مطالبات بخش خصوصی طرف قرارداد نیز شامل پزشکان و مراکز پاراکلینیکی بخش خصوصی که اسناد آن رسیدگی شده پرداخت می‌شود و از مطالبات بخش خصوصی طرف‌قرارداد عدد اندکی باقی مانده است که در ماه‌های آینده آن هم به‌روزرسانی خواهد شد.

وی افزود: تأمین ۲۳۰ هزار میلیارد ریال برای تسویه مطالبات مراکز ظرف قرارداد کاری بسیار عظیم و بی‌سابقه است که برای ارائه خدمات بهتر به مردم در حوزه سلامت و با همکاری دولت و سازمان برنامه و بودجه امکان پذیر شد، انتظار داریم دانشگاه‌های علوم پزشکی و داروخانه‌های طرف قرارداد نیز با این منابع دریافتی بدهی‌های خود به شرکت‌های تولید و توزیع دارو را پرداخت کنند چراکه گردش مالی در حوزه تولید، توزیع و ارائه دارو بسترساز ارائه خدمات بهتر به مردم و بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی شود.

موسوی در پایان اضافه کرد: امیدواریم که دانشگاههای علوم پزشکی بخشی از مطالبات پزشکان، پرستاران و سایر اعضای کادر زحمتکش سلامت را نیز پرداخت کنند تا انگیزه خدمت عالان سلامت به مردم تقویت شود. روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.