زردی، تنگی نفس و ابتلاء به عفونت شایع‌ترین علت مراجعه به متخصص کودکان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا بلورساز گفت: همایش سالیانه انجمن پزشکان کودکان ایران از سوم تا ششم تیرماه ۱۴۰۳ در سالن همایش‌های رازی برگزار خواهد شد، ۲۰۰ نفر از اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور درباره طب کودکان در این همایش به بحث و تبادل نظر می‌پردازند و بیش از ۳۵ میزگرد علمی نیز برپا خواهد شد که ۳۰ میزگرد دریک سالن و ۱۰ میزگرد در سالن دیگری برگزار می‌گردد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: سالن اول بیشتر میزگردها در مورد مسائل عمومی در رشته اطفال و در سالن دوم در مورد بحث‌های فوق تخصصی بحث می‌شود، موضوعات مورد بحث در این همایش شامل طب نوزادان، عفونی، غدد، گوارش، ریه، ایمونولوژی و آلرژی، ارتوپدی، جراحی، تغذیه، دندانپزشکی، اعصاب، کلیه و پزشکی قانونی و اخلاق پزشکی خواهد بود.

وی افزود: این همایش دارای ۲۰ امتیاز بازآموزی برای متخصصین و فوق تخصص‌های کودکان و پزشکان عمومی است، این همایش از چند جنبه دارای ویژگی‌های خاصی است که یکی از آنها این است که همایش چهل و پنجمین بزرگداشت استاد دکتر قریب همزمان با هجدهمین همایش انجمن غدد و متابولیسم کودکان ایران و اولین همایش پرستاری کودکان در راستای به روز رسانی اطلاعات علمی پزشکان و پرستاران در حوزه سلامت و بیماری‌های کودکان برگزار می‌شود.

بلورساز گفت: در این میزگردها در مورد مطالب کلینیک و مطب و اطلاعات در مورد تمام رشته‌های فوق تخصصی کودکان مانند نوزادان، غدد، اعصاب، ارتوپدی، آلرژی و…، کودکان گفت و گو می‌شود، سخنرانان همایش پزشکان کودکان ایران و چهل و پنجمین بزرگداشت استاد دکتر قریب، اساتید برجسته دانشگاه‌های کل کشور در رشته کودکان و یک سخنران از خارج از کشور داریم.

دبیر علمی همایش پزشکان کودکان ایران عنوان کرد: مهم‌ترین و شایع‌ترین علت مراجعه به متخصص کودکان، ابتلاء به زردی، تنگی نفس، ابتلاء به عفونت می‌باشد که در این کنگره درباره آن بحث و تبادل اطلاعات خواهد شد، بیماری شایع فوق تنفسی کودکان، گلودرد است. گلو درد باید گفت که یک اسم کلی است یعنی در صورت ابتلاء به آسم، ریفلاکس و غیره امکان بروز گلو درد نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: عفونت به دو صورت در گلوی کودکان مشاهده می‌شود که شامل ویروسی و باکتریایی است. اگر علائم عفونت ویروسی باشد گلو درد همراه با علائم سرماخوردگی است ولی اگر همراه با تب، استفراغ و چرکی باشد، عفونت باکتریایی است، عفونت باکتریایی نسبت به عفونت ویروسی از خطر بیشتری برخوردار است و در صورت عدم درمان به موقع سبب بروز مشکلات قلبی و عصبی می‌شود لذا باید حتماً جهت درمان به پزشک مراجعه کرد، در صورت ابتلاء به بیماری عفونت باکتری در نوزادان غالباً داروی آموکسی سیلین و پنی سیلین تجویز خواهد شد که در صورت مصرف به مدت ۴۸ ساعت فرد بهبود خواهد یافت.

به گزارش مهر بلورساز در پایان اضافه کرد: این همایش از چند جنبه دارای ویژگی‌های خاصی است که یکی از آنها این است که همایش چهل و پنجمین بزرگداشت استاد دکتر قریب همزمان با هجدهمین همایش انجمن غدد و متابولیسم کودکان ایران و اولین همایش پرستاری کودکان در راستای به روز رسانی اطلاعات علمی پزشکان و پرستاران در حوزه سلامت و بیماری‌های کودکان برگزار می‌شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.