ضرورت ثبت لیست شرکت های مجاز تجهیزات پزشکی در سامانه imed
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ابوالفضل چمن‌تاج گفت: ثبت شرکت تجهیزات پزشکی در سامانه imed، که تحت نظارت سازمان غذا و دارو فعالیت می‌کند، یکی از مراحل کلیدی برای فعالیت قانونی در این حوزه است، این فرآیند برای اطمینان از اینکه تمام تجهیزات و محصولات عرضه شده در بازار دارای استانداردهای لازم از نظر کیفیت و ایمنی هستند طراحی شده است.

مدیر اجرایی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: برای ثبت شرکت در سامانه imed، ابتدا باید شرکت مورد نظر به طور رسمی در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شده باشد. این مرحله شامل بارگذاری مستنداتی مانند مجوزهای بهداشتی، گواهینامه‌های کیفیت و سایر اسناد مورد نیاز برای احراز هویت و صلاحیت شرکت است.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی در پایان خاطرنشان کرد: پس از ثبت موفقیت‌آمیز شرکت در سامانه imed، شرکت می‌تواند برای دریافت مجوزهای مختلف لازم برای واردات، توزیع، و فروش تجهیزات پزشکی اقدام کند. این مجوزها بسته به نوع تجهیزات پزشکی که شرکت قصد دارد با آن‌ها کار کند، ممکن است شامل آزمون‌های فنی مختلف، ارزیابی‌های کیفی و آزمایش‌های ایمنی باشد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.