تعرفه‌های نظام سلامت با افزایش نرخ تورم همخوانی ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آرش انیسیان در خصوص مالیات پزشکان گفت: بنابر اذعان سازمان مالیات کل کشور میزان مالیاتی پرداخت پزشکان نسبت به اصناف دیگر بیشتر بوده است، تبلیغات رسانه‌ای که صدا و سیما و رسانه‌ها درباره مالیات پزشکان انجام می‌دهند با حسن نیت نیست.

مدیرکل اقتصاد سلامت سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: جامعه پزشکی بر اساس تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ که در سال ۱۴۰۳ هم تمدید شده، ۱۰ درصد کل درآمدی که در مراکز درمانی، درمانگاهی و بیمارستانی دریافت می‌شود به عنوان مالیات علی الحساب کم می‌شود. اما باقی اصناف چهار ماه پس از سال مالی مکلف به پرداخت مالی هستند و این یعنی مالیات جامعه پزشکی ۱۶ ماه زودتر از سایر صنوف پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: از مجموع ۳۵۰ هزار عضو سازمان نظام پزشکی کل کشور، کمتر از ۷۰ هزار نفر مطب دارند و از میان آنها نیز کمتر از ۱۰ درصد ممکن است از نظر پرداخت ضعیف مالیات مطرح باشند، ساختار تعرفه‌های نظام سلامت و جامعه پزشکی با افزایش نرخ تورم و افزایش حقوق و دستمزد افزایش نیافته و اکنون خلأ بیش از ۵۰ درصدی تعرفه سلامت با هزینه تمام شده خدمات داریم.

انیسیان در پایان گفت: با همکاری قابل تقدیر سازمان امور مالیاتی، امسال سقف استفاده از تبصره ماده صد را تا ۱۸ میلیارد افزایش دادند که ۹۹ درصد جامعه پزشکی مشمول استفاده از این تبصره می‌شوند، به رغم اینکه مالیات پرداختی نسبت به سود واقعی فعالیت ممکن است تناسب نداشته باشد اما جامعه پزشکی تمکین می‌کند، گزارش‌های فرار مالیاتی در سامانه سوت زنی به ما گزارش می‌شود. برای مواردی که اثبات شود، کیفرخواست در دادسرای انتظامی نظام پزشکی صادر می‌شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.