وزیر بهداشت دستور توقف عزل و نصب ها را ندیده است؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نامه‌ای از مسعود پزشکیان رئیس جمهوری منتخب خطاب به محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری منتشر شده با این مضمون که در همه وزارتخانه‌ها و معاونت‌ها، از عقد و عملیات، عزل و نصب و استخدام نیروی جدید جلوگیری شود به جز در موارد غیرقابل اجتناب.

سوال از وزیر بهداشت کنونی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان این است که آیا دستور و نامه سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رئیس جمهور منتخب را ندیدید؟

طی مطلبی که امروز کانال متخصصین بهداشت منتشر کرده نشان میدهد که با حکم معاون توسعه و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی لرستان سرپرست مدیریت منابع انسانی این دانشگاه منصوب شده است.

کاربران از این کانال خواسته اند از وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بخواهید پاسخ دهند:

در نامه 12 تیرماه 1403، مطابق قانون دولت فعلی تا زمان استقرار دولت جدید حق جابجایی نیروی انسانی و انتصاب مدیران جدید را ندارد و تعدی از این موضوع تخلف محسوب میشود.
در نامه 18 خرداد 1403، دکتر مسعود پزشکیان در نامه ای اعلام کرده است: در هیچ یک از وزارت خانه ها و معاونت ها جز انجام امور متعارف و پرداخت های جاری، از هرگونه ایجاد تعهد، عزل و نصب افراد و هر نوع استخدام خودداری شود.

مطابق این تصویر که برایتان فرستادیم چطور میشود با وجود صراحت این ممنوعیت در تاریخ 20 تیرماه در دانشگاه علوم پزشکی لرستان، سرپرست مدیریت منابع انسانی منصوب میشود و در تاریخ 18 تیرماه، رئیس دانشکده پرستاری الیگودرز در همین دانشگاه منصوب میشود؟

در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی چهار محال بختیاری هم انتصابات داشته و 4 مدیر گروه به مدت دو سال معرفی شده اند.

چه کسی در بازرسی وزارت بهداشت باید پیگیری کند تا دستور سرپرست ریاست جمهوری و رئیس جمهور منتخب مبنی بر ممنوعیت عزل و نصب ها به درستی اجرا شود؟ سلامت نیوز


پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.