حذف بودجه‌های غیر‌ضروری و کاهش هزینه‌های درمان سرطان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون محمد حسین قربانی درباره وضعیت تأمین هزینه‌های بیماران سرطانی و صعب العلاج در کشور، گفت: در هیچ کجای دنیا دولت‌ها صد در صد هزینه‌های درمان را پوشش نمی‌دهند اما پس از شروع طرح تحول سلامت،کارهای بزرگی در چرخه سلامت کشور بوقوع پیوسته است بنابراین الزامی است که طرح تحول سلامت از منظر بودجه‌ای مورد حمایت قرار بگیرد تا بتوان خدمات بهینه‌ای به بیماران بویژه بیماران خاص، سرطانی و صعب العلاج ارائه داد.

وی افزود: برای کاهش هزینه‌های درمانی الزامی است که بودجه‌های غیر ضروری به حوزه بهداشت و درمان تعلق بگیرند تا بتوان هزینه‌های بیماران سرطانی را جهت درمان به شدت کاهش داد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: منابع مالی کنونی کشور کفاف پوشش تمام هزینه های بیماران صعب العلاج و سرطانی را به طریق رایگان نمی‌دهد و این در حالی است که برای حمایت از بیماران و حساسیت حوزه بهداشت ودرمان می توان بودجه های غیرضروری کشور را به اصطلاح کات کرد تا بتوان منابع مالی موجود را برای درمان بیماران سرطانی و صعب العلاج هزینه کرد تا بتوان خدمات بهینه ای به بیماران ارائه کرد.

قربانی در پایان گفت: نگاه ویژه به حوزه سلامت و بهداشت یکی از با اهمیت‌ترین عرصه‌های پیشرفت در هر کشوری است زیرا برای سلامت بیماران از هیچ تلاشی نباید دریغ کرد و از همین رو این مقوله باید با همگرایی و همفکری در بودجه برای افزایش خدمات رسانی به بیماران در حوزه تخصیص بودجه به حوزه سلامت  در دستور کار قرار گیرد. فارس

پایان پیام/

مطالب مشابه