لزوم شفافیت در سازمان غذا و دارو
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مهدی پیرصالحی در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان غذا و دارو، با تاکید بر اهمیت تامین و دسترسی دارو، اظهار کرد: سازمان غذا و دارو به عنوان متولی دارو در نظام سلامت باید روی این گزینه‌ها کار کند.
 
وی در ادامه گفت: برای اینکه دارو در دسترس بوده و قیمت مناسب داشته باشد و بیماران آسوده خاطر باشند، راه را تولید داخل می‌دانیم.

پیرصالحی خاطرنشان کرد: صنعت دارو با مشکلات فراوانی مواجه بوده است، خوشبختانه با تلاش‌های صورت‌ گرفته امروز شرایط بهتری را در این حوزه داریم و پیش‌بینی می‌کنیم با مدیریت خوب دکتر عبده‌زاده شرایط بهتری ایجاد شود.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: سازمان غذا و دارو عضوی از نظام سلامت است، یکی از  نقص‌هایی که در این حوزه مطرح است این است که هیچگاه جایگاه دارو، داروسازی و سازمان غذا و دارو در نظام سلامت به رسمیت شناخته نشده است؛ در حالی که دارو و داروساز به عنوان جزئی از نظام سلامت شناخته می‌شوند، نه هزینه‌ای که باید کاهش یابد.

وی در پایان اضافه کرد: در این دوره باید شفافیت را بیشتر کرده و برای تمام اقدامات دلیل قانع کننده و پاسخ صریح به ارباب رجوع و مردم داده شود.  هیچ مدیری به تنهایی نمی‌تواند موثر باشد. بنابراین اگر همراهی تمام کارمندان ایجاد شود، سرعت فعالیت‌ها بالا می‌رود. امیدواریم از این مسیر پر تلاطم عبور کرده و شرایط خود و جامعه را بهبود بخشیم. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه