هیچ چیز مهمتر از سلامتی نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، پیروز حناچی گفت: با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می‌کند مدیریت شهری بسیار با اهمیت است  و باید با دقت و حساسیت بیشتری به آن پرداخته شود.

شهردار تهران با اشاره به اهمیت مدیریت شهری تصریح کرد: مسئولیت مدیریت شهر‌ها با وجود مشکلات و معضلات فراوان آن اعم از تامین منابع مالی، انظباط شهری، حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا و ترافیک برعهده شهرداری ها است. بی تردید نقش شهرداری‌ها در آرامش و آسایش مردم بسیار پر رنگ است.

عدم توجه به مشکلات کلانشهرها تهدید بزرگی برای سلامتی شهروندان است

 حناچی ادامه داد: کلانشهر‌های کشور به دلیل مشکلات بزرگی چون ترافیک و آلودگی هوا نیازمند برنامه ریزی هدفمند و بودجه مناسب هستند. در صورت عدم توجه به معضلات شهری، هزینه ‌های بسیار سنگینی در حوزه سلامت به مردم و کشور وارد خواهد شد. ترافیک و آلودگی شهر با سلامت شهروندان ارتباط مسقیمی دارد، سلامتی مردم موضوعی نیست که به راحتی بتوانیم از آن بگذریم. اگر برای مدیریت شهری بر اساس قوانین پایه، قوانین بودجه و متناسب با اندازه موضوع هدف گذاری کنیم، بسیاری از مشکلاتمان حل خواهد شد

وی تاکید کرد: قانون بودجه و قوانین پایه مانند لایحه تامین منابع مالی برای شهرداری، دهیاری، لایحه مالیات بر ارزش افزوده فرصتی است برای اینکه به مشکلات شهری و سلامت مردم بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. قطعاً اگر مسیر توسعه شهری درست و دقیق شناخته و در راستای آن گام‌های موثری برداشته شود بسیاری از مشکلات امروز کلانشهرها به حداقل خود خواهد رسید.  

شهردار تهران در پایان با اشاره به نشست مجمع 51 نفره امید با وی خاطر نشان کرد: جلسات نمایندگان تهران یک ماموریت در راستای بهبودی و ساماندهی مشکلات شهری و رفع مشکلات شهروندان است، چرا که هیچ چیز مهمتر از آرامش و سلامتی مردم نیست. خانه ملت

پایان پیام/

مطالب مشابه