تا این لحظه از ۱۶ سرنشین هواپیما تنها مهندس پرواز نجات یافته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در ارتباط با جزییات حادثه سقوط هواپیمای بویینگ ۷۰۷ اعلام کرد: هواپیما به منازل مسکونی شهرک زیبا دشت کرج برخورد کرده است و  از 16 سرنشین این پرواز تنها مهندس پرواز زنده از داخل هواپیما خارج شده است.این در حالی است که تا لحظه انتشار این خبر، اطلاعی از سرنوشت اهالی ساختمان مسکونی در دست نیست.

لازم به ذکر است در لحظات اولیه صبح امروز یک فروند هواپیما در حوالی فرودگاه فتح کرج و صفا دشت دچار سانحه شد.

هواپیمای باری ۷۰۷ از بیشکک قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام در حال حرکت بوده که خلبان به اشتباه در فرودگاه فتح کرج فرود آمده است.

مسئولان هواپیمای کشوری اعلام کردند دومین اشتباه خلبان ۷۰۷ این بوده که زمان ورود به باند فرودگاه فتح، نتوانسته هواپیما را کنترل کند و از انتهای باند خارج شده است و به دیواره فرودگاه برخورد کرده است و پس از آن به شهرک مسکونی نزدیک فرودگاه برخورد می‌کند.

 این هواپیما متعلق به نیروی هوایی ارتش بوده است و حامل محموله گوشت از قرقیزستان بوده است.

خالدی سخنگوی اورژانس اعلام کرد: این پرواز 10 خدمه داشته است و یک بالگرد، یک اتوبوس آمبولانس و 10 دستگاه آمبولانس به منطقه حادثه اعزام شده‌اند.

وی افزود:حداقل در چارت پروازی فرودگاه پیام و AIP ایران حتما باید قید شود که فرودگاهی با باند و جهت مشابه در نزدیکی فرودگاه وجود دارد که خلبان اشتباه نکند؛ اگر پرواز خارجی باشد که این شرایط باید بسیار دقیق‌تر رعایت شود.
بررسی دلایل قطعی وقوع سانحه هواپیماهای نظامی در کمیته بررسی سانحه همان نهاد نظامی انجام می‌شود.

 چرخساز مدیرعامل هلال‌احمر البرز هم گفت:  ۸ تیم امدادی هلال احمر در محل سقوط هواپیما حضور دارند و عملیات جست‌وجو در شهرک مسکونی را آغاز کردند.

به گزارش فارس، رئیس اورژانس کشور هم اظهار داشت: تا این لحظه جسد یک نفر از خدمه پروازی کشف شده است و با یک نفر مهندس پرواز جمعا ۲ نفر از خدمه پروازی تکلیف‌شان مشخص شده است.

 پیرحسین کولیوند گفت: مهندس پرواز این هواپیما عنوان کرده است که خدمه پروازی ۱۶ نفر بوده اند که تلاش برای یافتن ۱۴ نفر باقی مانده به صورت زنده یا فوت شده ادامه دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه