اگر نمکی به‌عنوان وزیر بهداشت معرفی شود، از مجلس رای اعتماد می‌گیرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محمد حسین قربانی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری برای برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای اختصاص به بخش بهداشت و درمان، گفت: قطعا این مبلغ در اختیار حوزه سلامت قرار خواهد گرفت، اما تاکید ما باتوجه به افزایش مطالبات در حوزه دارو و تجهیزات این است که این مبلغ الزاماً به این حوزه اختصاص یابد.

وی افزود: حساسیت کمیسیون بهداشت و درمان از ابتدا بر همین موضوع بوده و هست و پیگیری‌های ما تا زمانی که این مبلغ به بخش دارو و تجهیزات اختصاص یابد، ادامه خواهد داشت.

قربانی در واکنش به برخی انتقادات درباره تعلل در پرداخت این رقم به وزارت بهداشت و درمان از سوی سازمان برنامه و بودجه هم تصریح کرد: بحث تعلل وجود ندارد، زیرا برداشت از صندوق توسعه ملی بر اساس برخی ساز و کار‌ها انجام می‌شود، لذا مجلس تا تحقق کامل برداشت این مبلغ و اختصاص آن به وزارت بهداشت پیگیری لازم را انجام خواهد داد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد: یکی از بزرگترین معضلات امروز در حوزه سلامت بحث مطالبات آن هم به ویژه در بخش سیستم دارویی است، که این موضوع در زمینه تولید، واردات و پخش دارو هم حتی قابل مشاهده است.

قربانی بیان کرد: امروز بسیاری از داروخانه‌ها متاسفانه قرارداد‌های خود را با بیمه‌ها فسخ می‌کنند و هیچ تعهدی دیگر به بیمه‌ها ندارند که این موضوع بسیاری از افراد را دچار مشکل خواهد کرد، لذا می‌خواهیم تا با در اختیار قرار دادن این مبلغ در اختیار بیمه‌ها بتوانیم تا حدود بسیار مطالبات دارویی کشور را به بیمه‌ها بپردازیم.

وی همچنین با اشاره به انتصاب نمکی به عنوان سرپرست وزارت بهداشت و درمان هم گفت: آقای نمکی انسان مسلط به حوزه بهداشت و درمان و همچنین بودجه و ارقام و اعداد است، زیرا وی مسئول بودجه حوزه سلامت در سازمان برنامه و بودجه بوده و آشنایی کاملی هم به حوزه سلامت دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد: در صورت معرفی نمکی به عنوان وزیر بهداشت و درمان از سوی دولت قطعاً کمیسیون بهداشت پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد تا وی بتواند به عنوان وزیر رای اعتماد از مجلس کسب کند، زیرا نمکی امروز خیرالموجودین است. باشگاه خبرنگاران جوان

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.