الزام پزشکان به استفاده از پایانه فروشگاهی از سال جدید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، جلال میرزایی گفت: کمیسیون اقتصادی پیشنهاد الحاق بند به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸ که در ارتباط با درآمد های دولت است داده بود. یکی از انتقادات جامعه که در سطوح مختلف دیده می‌شود این است که چرا مالیات از برخی صنف‌هایی که درآمد بالایی دارند گرفته نمی‌شود.

وی افزود: در جلسه نوبت عصر کمیسیون تلفیق با رای قاطع کمیسیون به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مصوب شد کلیه صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت یا نظام پزشکی صادر شده است مکلف هستند در چارچوب آئین نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، از ابتدا سال ۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند تا مشخص شود چه میزان درآمد دارند.

میرزایی تصریح کرد:  با مشخص شدن سقف درآمد این  صنف، بر اساس آن باید مالیات پرداخت کنند. اینکه چه میزان باید مالیات بپردازند به تصمیم گیری در خصوص نحوه محاسبه مالیات بر درآمد کارکنان دولت بر می گردد که به جلسه بعد موکول شد.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: به احتمال قوی سقف معافیت مالیاتی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود که در لایحه این سقف دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است و کسانی که بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارند با افزایش درآمد به صورت پلکانی باید مالیات بپردازند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه