امضای تفاهم‌نامه با انجمن اهداء عضو ایرانیان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، فاطمه رهبر با تشریح جزییات تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و انجمن اهدای عضو ایرانیان افزود: این تفاهم‌نامه با هدف ارائه خدمات به خانواده‌های نیازمند در حوزه اهدای عضو و ترویج فرهنگ از خودگذشتگی و ایثار در نجات جان انسانها به انجام رسیده است.

وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه، کمیته امداد متعهد شده است خدمات حمایتی خود را به خانواده‌های نیازمند واجد شرایطی که سرپرست آنان به دلیل مرگ مغزی عضوی را اهدا کرده یا سرپرست خانوار گیرنده عضو است، به صورت تک یا چند خدمتی، موردی و زمان‌دار ارائه دهد.

رهبر فراهم کردن زمینه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به منظور اشتغال اعضای خانواده‌های نیازمند در حوزه اهدای عضو را از دیگر موارد همکاری میان کمیته امداد و انجمن اهدای عضو ایرانیان دانست و خاطرنشان کرد: افراد مشمول در این طرح، از تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی و کاریابی برخوردار می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در ادامه گفت: ارائه خدمات مشاوره حقوقی و معاضدت قضایی برای این خانواده‌ها از جمله خدمات پیش‌بینی شده است، علاوه بر این، براساس تفاهم‌نامه با انجمن اهدای عضو ایرانیان، امکان بهره‌گیری از بیمه‌های اجتماعی و درمانی برای خانواده‌های نیازمند در حوزه اهدا و دریافت عضو که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند، فراهم شده است.

وی اضافه کرد: همکاری با انجمن اهدای عضو ایرانیان در ایجاد زمینه‌سازی فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی برای نجات جان انسان‌ها از طریق اهدای عضو در بین کارکنان و عموم مردم، به صورت برگزاری کارگاه‌های آموزشی و غرفه‌های صدور کارت اهدای عضو از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این تفاهم‌نامه است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد افزود: در مقابل، انجمن اهدای عضو ایرانیان متعهد شده است نسبت به پوشش خدمات برای بیماران نیازمند پیوند عضو معرفی شده از سوی کمیته امداد در چارچوب قوانین وزارت بهداشت اقدام و تلاش همسو با کمیته امداد برای توانمندسازی خانواده‌های نیازمند را در دستور کار قرار دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه