تجهیزات پایگاه‌های امدادی با استاندارد‌های بین‌المللی فاصله دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علی اصغر پیوندی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه اجلاس مدیران و روسای شعب جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این جمعیت 95 سال قدمت دارد و در این سال ها افراد زیادی برای ارتقای این نهاد مردمی تلاش کرده اند، افزود: باید دست به دست هم دهیم تا به اهداف عالی جمعیت هلال احمر که در این سال ها ترسیم شده است، دست یابیم. هم اکنون پایداری درآمدهای مالی در جمعیت مشهود است اما این درآمد گاهی اوقات زیاد و در بیشتر مواقع کم است و این موضوع در انجام ماموریت ها خلل ایجاد می کند.

وی در ادامه به اقدامات قابل قبول جمعیت هلال احمر در خدمت رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: جمعیت هلال احمر در زلزله کرمانشاه به وظیفه خود به خوبی عمل کرد. حادثه هیچگاه خبر نمی کند، امکان دارد در هر لحظه زلزله ای در تهران به وقوع بپیوندد و لازم است جمعیت هلال احمر در این زمینه آماده باشد.

پیوندی درباره لزوم حفظ اصل یگانگی این جمعیت، بیان کرد: هلال احمر یک ید واحد است و تمام پرسنل و کارکنان این جمعیت که در هر نقطه ای از کشور مشغول به خدمت هستند، باید دست به دست یکدیگر دهند تا برای حل مشکلات گام برداریم.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره استفاده جمعیت هلال احمر از فناورهای روز دنیا در زمینه جذب و نگهداشت داوطلبان و اعضای جوانان جمعیت هلال احمر، گفت: باید در این زمینه راه های متفاوتی انتخاب شود و از فناوری های روز دنیا در زمینه جذب و نگهداشت داوطلبان استفاده کرد.

وی آموزش را اصل مهم در فعالیت های هلال احمر دانست و تاکید کرد: باید نگاه های جدیدی به آموزش ها داشته باشیم، مردم کشور ما شناخت کافی از اهداف و عملکرد هلال احمر ندارند اما این نهاد مردمی و امدادرسان را به عنوان نخستین نهاد امدادرسان و کمک رسان می شناسند.

پیوندی دضافه کرد: استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در زمان انجام عملیات در هر نقطه از کشور ضروری است.
دکتر پیوندی به لزوم توجه به معیشت کارکنان و امدادگران اشاره کرد و افزود: بر اساس بررسی های انجام شده از هشت هزار و 500 نفر از کارکنان جمعیت، 6 هزار و 800 نفر حقوق کمتر از سه میلیون تومان می گیرند و در این زمینه رایزنی های لازم را با سازمان امور استخدامی کشور انجام داده ایم تا در این زمینه مساعدت هایی صورت گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه مردم ما، خیر نیکوکار و نوعدوست هستند و در زمان وقوع زمین لرزه کرمانشاه و کمک به مردم مسلمان میانمار حقیقتا خوب عمل کردند، خاطرنشان کرد: باید ارتباط جمعیت هلال احمر با خیرین، نیکوکاران، سازمان های مردم نهاد تقویت شود تا در این زمینه قوی تر از قبل باشیم.

گفتنی است در ادامه محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر هم در این مراسم به ارائه جمع بندی های خود از کارگاه ها و جلسات برگزار شده، اشاره کرد و گفت: کارگاه ها و برنامه ها به خوبی برگزار شد. ما تمام نتایج که در هر کارگاه مطرح شد را دریافت خواهیم کرد و از آن استفاده می کنیم.

وی در مورد جمع بندی خود در زمینه کارگاه ها و جلسات اجلاس، افزود: یکی از مسائلی که باید در برنامه های ما نظر قرار بگیرد اقدام در حیطه وظایف جمعیت هلال احمر است. در حوادث و مسائل مختلف در حال حاضر هر زمانی که نیازی وجود دارد درخواست می کنند ورود پیدا کنیم. اما آیا قرار است در هر قسمتی هر کاری را انجام دهیم یا باید این فعالیت ها بر اساس اصول مشخص انجام شود.

دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به ضرورت چابک سازی ستاد و پویایی صف گفت: هر چه ستاد سبک تر باشد و صف ما تحرک بیشتری داشته باشد نتیجه بهتری خواهیم داشت. باید کارهایی کنیم که علاقه مندی به خدمت در صف زیاد و در ستاد کمتر شود.

پیروی حضور مدیران در صحنه را از دیگر ضروریاتی دانست که باید مورد توجه قرار بگیرد و گفت: یکی از مشکلاتی که ما در کشور داریم این است که سرلشکر و فرمانده زیاد داریم اما سرباز در صحنه کم داریم.

وی در ادامه اشاره به اینکه موضوع آموزش همگانی و آموزش پرسنل باید نهادینه شود. آموزش همگانی بسیار بااهمیت است. در یک حادثه اولین افرادی که سر صحه حاضر می شوند، افراد خودروی عقبی هستند یا در زلزله خود مردم هستند که حضور دارند و می توانند کارهایی بسیار عظیم تر انجام دهند. در اینجا است که نقش سازمان داوطلبان و جوانان اهمیت پیدا می کند. پرهیز از بخشی نگری داخلی و خارجی از دیرکرد موارد مورد نظر دبیرکل جمعیت هلال احمر بود و بر آن تایید کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ما تاکید داریم که شاخص ها در تمام زمینه ها مشخص شود. تشکیل تیم های تحقیق و توسعه در سازمان ها و معاونت ها و استان از برنامه هایی است که مد نظر قرار دادیم و با استفاده از این تیم ها می توانیم صحیح ترین تصمیم را بگیریم.

پیروی با تاکید بر ایجاد یک جنبش نرم افزاری در جمعیت هلال احمر و به روز شدن اطلاعات گفت: داشتن اطلاعات به روز از تمام بخش ها می تواند کمک کند تا بدانم در هر زمینه چه شرایطی داریم. نظام مند کردن و جمع آوری اطلاعات و به روزرسانی اطلاعات شکل خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا اجلاس دو روزه مدیران و روسای شعب جمعیت هلال‌احمر سراسر کشور که با هدف مرور چالش ‌ها و دستاوردهای چهار دهه گذشته و نگاهی به چشم‌انداز آینده این جمعیت از روز گذشته سه شنبه 25 دی ماه در هتل پارسیان آزادی تهران گشایش یافته بود امروز چهارشنبه 26 دی ماه با تبیین سیاست های کاری جمعیت هلال احمر از سوی رئیس و دبیرکل این جمعیت به کار خود پایان داد.

پایان پیام/

مطالب مشابه