نقطه هدف تحریم دارو،نارضایتی مردم است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مهدی پیرصالحی در یادواره شهدای دارویی وزارت رفاه گفت: دشمن در شرایط تحریم شاید قبلا دارو را مستقیم هدف  قرار نمی داد ولی دارو اکنون نقطه هدف است برای اینکه نارضایتی بین مردم ایجاد کنند.

پیر صالحی افزود: همه تلاشگران دارو باید راه شهدا را که از جان خود گذشتند ادامه دهیم.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه گفت: در تامین داروی سالم و با کیفیت برای مردم باید تمام تلاش را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: تامین ارز مشکلات وسیعی برای صنعت دارو ایجاد کرده و در چنین شرایطی تلاش باید کنیم تا پاسخگوی خون شهدا باشیم.

گفتنی است محمد رضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شستا نیز در این مراسم گفت: صنعت داروسازی فراز و فرود بسیاری داشته ولی از نظر بررسی شاخص ها تلاش داروسازان کشور قابل تقدیر است.

رضوانی فر افزود: در شاخص سلامت اگر رشد داریم بخش بزرگی از آن مرهون تلاش عالمانه در صنعت دارو بوده که رخ داده است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری شستا در ادامه گفت: در یک مقایسه آماری می بینیم که در تولید داروهای جدید ۹۶ درصد داروی مورد نیاز،تولید داخل است، کنترل قیمت داروی بیماران را داریم که در همه اینها نقش صنعت داروسازی مشخص است.

وی اضافه کرد: ۹شهید، ۵۷ فرزند شهید ، ۱۲۷ جانباز و ۷۹ خانواده ایثارگر در این خانواده بزرگ دارویی داریم.به  همین منظور از سال گذشته سردیس ۹ شهید رونمایی و مسابقات ورزشی طراحی شد.

به گزارش فارس رضوانی فر در پایان گفت: همچنین قرار شده پروژه های دارویی به نام شهدا نامگذاری خواهند شد و امروز نیز تندیس زرین مقاومت طراحی و رونمایی شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه