از ۴۰ داروی جدید رونمایی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مهدی پیرصالحی در مورد داروهای جدید بیماران گفت: در زمینه‌های مختلف دارویی اعم از داروی بیماران خاص و عمومی در دهه فجر، ۴۰ داروی جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه گفت: همچنین در بحث مواد اولیه نیز اقداماتی در دست انجام است به طوری که در بخش‌های مختلف دارویی، با این اقدام سعی خواهیم کرد در بحث داروهای خارجی که در بازار بوده، کاهش قیمتی محسوسی ایجاد شود.

پیرصالحی تأکید کرد: در داروهای عمومی تا ۳۰ درصد و داروهای بیماران خاص حداقل ۴۰ درصد کاهش قیمت خواهیم داشت که البته در برخی موارد، این کاهش قیمت به ۶۰ درصد نیز می‌رسد.

رئیس سازمان غذا ودارو درباره کمبودهای دارویی اظهار داشت: قطعاً تحریم‌ها مشکلاتی ایجاد می‌کند به طوری که در حال حاضر با کمبود ۲۱ قلم دارو مواجه هستیم اما تمام دست‌ اندرکاران صنعت دارویی کشور تلاش می‌کنند تا کمترین اختلاف ایجاد شود.

به گزارش فارس وی در پایان با اشاره به اینکه تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کمترین کمبود دارویی را در کشور داشته باشیم، گفت: سعی می‌کنیم تا هم دارو باشد و هم با قیمت مناسب عرضه شود اما در برخی شرایط ترجیح می‌دهیم مقداری قیمت‌ را اصلاح کنیم تا بتوانیم آن دارو را در بازار عرضه کنیم. در چنین شرایطی شاید کمی قیمت‌ها تغییرکند اما قطعاً به قیمت خارجی نخواهیم رسید.

پایان پیام/

مطالب مشابه