ورود غیرتخصصی صدا‌و‌سیما به موضوع مالیات پزشکان، اعتماد عمومی را مخدوش می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علی نوبخت حقیقی در جلسه‌ی علنی امروز‌ در تذکری شفاهی گفت: این روزها موضوع مالیات پزشکان نقل هر مجلس شده است و متاسفانه صدا و سیما نیز برای این موضوع برنامه می‌گذارد. گویی صدا و سیما هیچ برنامه‌ی دیگری ندارد. این موضوع یک بحث فنی است که باید در جایی خاص بررسی شود.

وی در ادامه گفت: این برنامه‌ها اعتماد عمومی به جامعه‌ی مقدس پزشکان را مخدوش می‌کند. در اینکه همه‌ی مردم ایران برای برخورداری از سلامت و آموزش صحیح موظف به پرداخت مالیات هستند، تردیدی نیست اما مالیات را فقط پزشکان نباید بدهند. قضات، وکلا و نمایندگان مجلس نیز باید مالیات بدهند.

نوبخت حقیقی با بیان اینکه اگر کسی از پرداخت مالیات فرار کند مرتکب جرم می‌شود اظهار کرد: 6 ماه پیش موضوع فرار مالیاتی پزشکان مطرح شد برای اینکه هم حرمت پزشکان حفظ شود و هم مالیات از راه‌های درست خود وصول شود، تیمی از سازمان امور مالیاتی که شخص رئیس سازمان نیز در جریان است برای پیگیری این موضوع آماده شده است. این کار یک کار فنی است و باید در محیطی آرام انجام شود. تلاش دشمن این است که مرجع کشور برای مفاسد را از چشم مردم بیندازد.

به گزارش ایسنا نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: باید توجه داشت در این زمان که همه چیز گران شده است ویزیت پزشکان افزایش نیافته است. این موضوع نجابت پزشکان را نشان می دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه