بهزیستی با "کاربین" وارد فضای مجازی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، فرید براتی سده گفت: «کاربین» به معنای «کار را ببین» است. این فیلم ها با گروهی از اساتید برای پیشگیری از اعتیاد در خانواده، محیط های آموزشی و محیط های کاری در فضای مجازی تهیه شده است. 

وی افزود: مجموعه این فیلم ها مشخصا یک شبکه یا کانال خاص نیست بلکه فیلم هایی است که در فضای مجازی دست به دست مردم خواهد چرخید چون اگر آن را محدود به شبکه یا سایت مجازی خاصی می کردیم، فقط عده خاصی آن را می دیدند.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی در ادامه گفت: متناسب با هریک از برنامه های پیشگیری از اعتیاد از جمله پیشگیری از اعتیاد در محیط های آموزشی، فیلم های آموزشی تهیه شده است.

براتی سده خاطرنشان کرد: بهزیستی برنامه های مختلفی برای پیشگیری از اعتیاد دارد به طور مثال بخشی از این برنامه ها مبتنی بر محلات و برنامه جدید نیز مبتنی بر فضای مجازی است.

وی اضافه کرد: مجموعه پیام های «کاربین» به زودی در فضای مجازی رونمایی می شود؛ این مجموعه از پیام ها فعلا آرم بهزیستی ندارد.

گفتنی است بر اساس آمار ستاد مبارزه با موادمخدر، اکنون دو میلیون و 808 هزار مصرف کننده موادمخدر در کشور وجود دارد که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از 66 درصد مربوط به تریاک است.

به گزارش ایرنا مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر بارها اعلام کرده اند که صدها سایت تبلیغ کننده مواد اعتیاد آور از داخل و خارج کشور در حال فعالیت هستند اما نهادهای مسئول مبارزه با اعتیاد آور دولتی و غیر دولتی در ایران فعالیت چندانی در فضای مجازی برای پیشگیری و آموزش جامعه ندارند.

پایان پیام/

مطالب مشابه