ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی جهت حضور در بازارهای جهانی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سید آصف مهدوی گفت: به عنوان مثال برای حضور شرکت های تجهیزات پزشکی ایرانی در نمایشگاه عمان هلث سال 2018، مجموعا 41400 دلار، یعنی معادل 82 درصد هزینه های شرکت در این نمایشگاه، در قالب یارانه ارزی به شرکت های صادرکننده تخصیص داده شده است که درصد قابل ملاحظه ای از این یارانه ارزی، حاصل تخفیف ویژه مجری عمان هلث در خصوص بند تفاهم نامه وزارت بهداشت ایران با وزارت بهداشت عمان در حوزه تجهیزات پزشکی بود که در بهمن ماه ۱۳۹۶ منعقد شد.

وی افزود: در عین حال برای حضور شرکت های تجهیزات پزشکی ایرانی در نمایشگاه مدیکای آلمان نیز مجموعا 4193 یورو به ازای هر شرکت، یعنی معادل 91 درصد هزینه های شرکت در این نمایشگاه، در قالب سیاست های تشویقی صادراتی به آنها تخصیص داده شده است.

مهدوی در ادامه با بیان اینکه به شرکت های تجهیزات پزشکی ایرانی برای حضور در این دو نمایشگاه 70 درصد یارانه داده شده است، گفت: همانطور که بیان شد این تسهیلات به پیشنهاد اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت شده است. از طرفی در نمایشگاه عمان هلث با رایزنی های اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت 60 درصد تخفیف هم از برگزارکننده برای شرکت های ایرانی گرفته شد.

رئیس اداره صادرات تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: به عنوان مثال در نمایشگاه عمان هلث هزینه 14 غرفه دار در 120 متر مربع در پاویون جمهوری اسلامی ایران، 50400 دلار بود که با در نظر گرفتن تخفیف 60 درصدی میزان آن به 30 هزار دلار کاهش یافت که بالغ بر 21 هزار دلارش به عنوان تسهیلات از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری پرداخت شد و 9 هزار دلار را غرفه داران پرداختند.

به گزارش وبدا وی در پایان افزود: در نمایشگاه مدیکای آلمان نیز تسهیلات 70 درصدی به شرکت ها داده شد و از طرفی هم با رایزنی هایی که انجام دادیم، کلیه هزینه های پرداخت شده برای حضور شرکت های تجهیزات پزشکی در نمایشگاه مدیکا از محل سیاست های تشویقی صادراتی دولت تامین شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه