نخستین کلینیک هیپنوتراپی کشور در مشهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مهدی فتحی گفت: هم اکنون هیپنوتیزم به عنوان یک فن درمان در برنامه آموزشی یا 'کوریکولوم' آموزش پزشکی عمومی، روانپزشکی، روان درمانی، بیهوشی، مامایی، روانشناسی و طب مکمل گنجانده شده است. 

فتحی در ادامه گفت: کلینیک هپینوتراپی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نخستین نمونه از نوع خود در سطح کشور است. 

وی افزود: کلینیک در فضایی به مساحت 100 مترمربع شامل چند اتاق برای ویزیت و درمان بیماران و همچنین آموزش گروههای پزشکی و مجهز به اتاق آموزش از راه دور است بطوری که دانش آموختگان علوم پزشکی می توانند در این چارچوب از آموزشهای مرتبط بهره مند شوند. 

این فوق تخصص بیهوشی همچنین دانشگاه علوم پزشکی مشهد را قطب هیپنوتیزم در ایران توصیف و بیان کرد: کلینیک هیپنوتراپی علاوه بر اینکه خلاء درمانهای هیپنوتیزمی را در مشهد پاسخگو خواهد بود، زمینه اجرای برنامه های آموزشی و پژوهشی را برای دانش آموختگان و محققان حوزه هیپنوتیزم فراهم می کند. 

فتحی در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون هیپنوتیزم حوزه های وسیع درمانی را در برمی گیرد و اصولا هر جایی که ارتباط پزشک و بیمار تعریف می شود هیپنوتیزم می تواند به عنوان یک رویکرد ارتباطی و درمانی بکار گرفته شود و به بیماران خدمات ارائه دهد.

هپنوتیزم کاربرد شناخته شده وسیعی در درمان بیماریهای مختلف از جمله اختلالات اضطرابی، در طب زنان و زایمان، دندانپزشکی، مداخلات روانشناختی و حین و بعد از عملهای جراحی نیازمند بی دردی دارد. 

به گزارش ایرنا، ایران قطب هیپنوتیزم آسیا است بطوری که تعداد جراحیهای انجام شده با استفاده از روش هیپنوتیزم در ایران از آمار کل کشورهای آسیایی بالاتر است. طی 15 سال اخیر افزون بر 350 جراحی با استفاده از روش هیپنوتیزم، بدون استفاده از داروی بیهوشی و بی حسی در ایران انجام شده که بیشتر آنها در مشهد صورت گرفته اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه