بودجه ۴۵ میلیاردی درمان اعتیاد کافی نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، فرید براتی گفت: این درحالی است که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است رقم بودجه درمان اعتیاد بیش از 60 درصد افزایش یافته و با این ترتیب حدود 45 میلیارد تومان درنظرگرفته شده است.

براتی در ادامه درباره حذف اعتبار بیمه سلامت معتادان نیز گفت: اینگونه نیست که اعتبار بیمه سلامت معتادان حذف شود بلکه سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده که 66 درصد از ذیل اعتبار برنامه ارائه خدمات درمان، بازتوانی و کاهش آسیب معتادان، برای این منظور به سازمان بهزیستی اختصاص یافته است.
 
وی در پاسخ به سئوالی در مورد اجرای برنامه پیشگیری از اعتیاد به الکل نیز گفت: برای اجرای برنامه پیشگیری از اعتیاد به الکل آمادگی داریم اما اعتبار آن را باید وزارت کشور بدهد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: بر اساس آمار ستاد مبارزه با موادمخدر، اکنون 2 میلیون و 808 هزار مصرف کننده موادمخدر در کشور وجود دارد که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از 66 درصد مربوط به تریاک است. 

به گزارش ایرنا بر اساس نتایج پیمایش شیوع شناسی اعتیاد سال 95، سازمان بهزیستی اعلام کرد که با توجه به ملاحظات شرعی و قانونی انتظار می رفت میزان مصرف الکل پایین تر باشد اما مصرف الکل در کشور بالاتر از انتظارات بود. بر اساس این پیمایش، مصرف الکل در مردان در مقایسه با زنان تفاوت معناداری دارد به آن معنا که درصد بالایی از مصرف الکل به مردان اختصاص دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه