رویکرد وزارت بهداشت به گردشگری سلامت باید با نگاه صنعتی همراه باشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سعید هاشم زاده، بعد از ظهر دوشنبه در گردهمایی مدیران بیمارستان های بین المللی کشور، افزود: از یک سال پیش در وزارت بهداشت، رویکرد آموزش در حوزه گردشگری سلامت را آغاز کرده ایم و اینکه بتوانیم فعالان این حوزه اعم از شرکت ها و مراکز درمانی کشور را با بخش های مختلف گردشگری سلامت آشنا کنیم.

هاشم زاده گفت: در دنیا گردشگری سلامت به عنوان یک صنعت شناخته می شود، دیدگاه ما هم باید در این حوزه، نگاه صنعتی به گردشگری سلامت باشد.

وی در ادامه بر حمایت وزارت بهداشت از بخش های خصوصی و دولتی در حوزه گردشگری سلامت تاکید کرد و گفت: تا جایی که قوانین به ما اجازه دهد، این حمایت ها را عملیاتی می کنیم.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت تاکید کرد: تا زمانی که یک شرکت یا مرکز درمانی در مدار قانون حرکت کند، این حمایت ها شامل او خواهد شد، بزرگ ترین خدمت دولت به حوزه گردشگری سلامت، همین حمایت است.

وی با اشاره به فعالیت دلالان در حوزه گردشگری سلامت، تاکید کرد: همین حضور دلالان، باعث آسیب به حوزه گردشگری سلامت کشور شده است.

هاشم زاداه بر ضرورت استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای توسعه گردشگری سلامت در کشور تاکید کرد و گفت: تقریبا هیچ فعالیتی حتی برای بیمار ایرانی در فضای مجازی نداشته ایم.

به گزارش مهر رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت در پایان خواستار بازنگری در زمینه راه های جذب گردشگر سلامت شد و افزود: از این حوزه غافل بوده ایم.

پایان پیام/

مطالب مشابه