مالیات‌هایی که پزشکان می‌پردازند و چشمان بی‌بصیرت نمی‌بینند
تخریب این رکن جامعه خواسته یا ناخواسته به ضرر همه و عامل تنزل و افول جامعه است. تنش‌ها و انتقادات این روزها نسبت به جامعه پزشکی نیازمند بررسی ویژگی‌های منحصر به فرد این حوزه است. اما متاسفانه امروز تعدادی از افراد با کمک رسانه‌ها با دید ناقص و بدون آینده‌نگری با عناوین مختلف که جای حل و بررسی آن محافل کارشناسی و قانونی مشخص است، با هو و جنجال بی‌مورد و با حرفه‌ای عامه‌پسند و به دلایل واهی کمر به نابودی و تخریب این سرمایه ارزشمند بسته‌اند.

از رسانه ملی و وکلای منتخب ملت بعید است که به‌جای تکریم، قدردانی و دفاع از سرمایه ارزشمند اجتماعی خود یعنی فرزندان فرهیخته، ایثارگر، سخت‌کوش و صدیقی که تمامی عمر خود را صرف تحصیل و ارایه خدمات شبانه‌روزی به هم‌نوعان دردمندش در سخت‌ترین شرایط ممکن و در دورترین نقاط این مرز و بوم کرده‌اند، برای انحراف افکار عمومی و فرار از پاسخگویی به مشکلات جاری کشور به تخریب و سیاه‌نمایی زحمات پزشکان روی آورد و سعی نماید مانند رادیو فردا، بی بی سی و شبکه‌های بیگانه باعث ایجاد تفرقه و اختلاف بین مردم و پزشکان زحمتکش کشور گردد و آب به آسیاب دشمن بریزد.

این به اصطلاح دلسوزان مملکت باید جواب دهند که چرا نگران پرداخت مالیات پزشکان شده‌اند، در حالی که طبق اذعان مسئولین دارایی، پزشکان از خوش حساب‌ترین مودیان آنها هستند.

ضمن اینکه اگر نمی‌دانید، بدانید که پزشکان ضمن پرداخت مالیات پول‌هایی که به علت سیاست‌های نامناسب شما، از بیمه‌ها نگرفته‌اند، مالیات‌هایی داده‌اند که چشمان بی‌بصیرت شما هرگز نخواهد دید. پرداخت مالیات پزشکان از همان دوران نوجوانی شروع  می‌شود :

 مالیات نداشتن خواب و تفریح و مطالعه شبانه‌روزی برای قبولی کنکور و تخصص، مالیات سهمیه‌های بی حد و حصر کنکور و تخصص، مالیات فروش و لو رفتن سوالات کنکور و رزیدنتی ۲ روز  قبل امتحان، مالیات ازدواج دیرهنگام و نبودن در کنار خانواده و همسر، مالیات تصادف و مرگ در جاده‌های یخ‌زده و طولانی طرح اجباری، مالیات نداشتن آرامش زندگی، مالیات شب‌های پر دلهره و اضطراب امتحان، مالیات جراحی و بیهوشی و احیا پراسترس  بیماران اورژانسی ساعت ۴ صبح و تعرفه‌های نامعقول و غیر واقعی اعمال پزشکی، مالیات عدم غذا خوردن آرام و بی‌دغدغه، مالیات پیری زودرس و موهای سفید شده دراثر استرس و بی‌خوابی، مالیات کشیک شب‌های تعطیل و یلدا و عید، مالیات ندیدن تولد و حتی سالروز تولد فرزندان، مالیات گرانفروشی دیگران به‌خاطر پزشک بودن، مالیات شنیدن فحش و شاید هم خوردن کتک از همراهان مشوش مریض ناشی از جامعه مضطربی که حاصل سیاست‌های ناصحیح شماست. مالیات عدم دریافت به موقع حق‌الزحمه و حق آنکالی و ده‌ها مورد دیگر که شاید نتوان با قلم توصیف کرد.

با اندکی تامل و تفکر خواهید فهمید که  انصافا هیچ انسانی جز پزشک تاب تحمل پرداخت چنین مالیاتهای سنگین و غیر قابل جبرانی  را نمی‌آورد و در واقع پزشکی یعنی مالیات عمر و زندگی که با هیچ مبلغی نمی‌توان انرا توصیف و جایگزین کرد.

حکایت‌ شما به اصطلاح دلسوزان، حکایت سرشاخه نشستن و بریدن ته شاخه است. هیاهوهای بی پایه‌ای که نه تنها هیچ کمکی به حل گره کوری که چنین شرایطی را ایجاد کرده نمی‌کند، بلکه مثل موریانه داخل ستون‌های جامعه را تهی می‌کند .

مشکل ما‌ نه نبود قوانین و مقررات است و نه نبود اراده برای حل مشکلات. مشکل ما نیاز عده‌ای مثل شما به یک فضای متشنج و غبار آلود و آب گل آلود است تا بتوانند به صید خود دست یابند و لذا هر روز علم شنگه‌ای به پا می‌کنند. 

موضوع خیلی ساده است 

پزشکان طبق ادعای شما به اصطلاح کارشناسان، مالیات نمی‌دهند یا کم می‌دهند که البته طبق اقرار صریح ادارات دارایی پزشکان جزو خوش‌حساب‌ترین مودیان هستند. مگر ما در مملکت قانون نداریم؟ مگر نظام پزشکی نداریم؟ مگر اداره دارایی و مامورین و مسئولین دارایی چه می‌کنند؟ با هم بنشینند و در محافل کارشناسی و در فضای آرام مالیات را طبق قوانین محاسبه و اخذ کنند. این مگر هیاهو لازم دارد؟

شماهایی که با این رفتارهای نسنجیده با افکار عمومی بازی می‌کنید، درواقع نمی‌دانید که سر شاخه نشسته و بن می‌برید و این کار شما جامعه را افسرده‌تر و بی اعتمادتر خواهد کرد و آتش این بی‌اعتمادی به زودی دامن شما را خواهد گرفت.

پایان پیام/

1 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.