پرونده الکترونیک سلامت تا پایان سال تکمیل می شود
به گزارش پایگاه خبری پزشان و قانون، محمود تارا در یک برنامه رادیویی، پرونده الکترونیک سلامت را از اولویت‌های وزارت بهداشت دانست و افزود: نسخه شهروندی این پرونده، خدماتی را به مردم ارائه می‌دهد و باعث می‌شود مردم به اطلاعات سلامت و سوابق آن دسترسی پیدا کنند و به خدمات دولت الکترونیک در حوزه سلامت دست پیدا کنند.

تارا افزود: بیمه و نسخه پیچی الکترونیکی از دیگر دستاوردهای پرونده الکترونیک سلامت است، بیش از ۱۲۰ هزار مرکز سلامت در کشور وجود دارد که اغلب این مراکز پرونده‌هایی را داخل خود دارند ولی در حوزه پرونده سلامت شهروندان، همه داده‌ها باید در یک پرونده واحد در کل کشور جمع‌آوری شود.

وی ادامه داد: باید ۱۵۰ هزار مرکز را به مرکز خوشه سلامت متصل کنیم، برای انجام این کار لازم است که زیر ساخت‌های مراکز آماده شود، امیدواریم تا پایان سال این اتفاق بیفتاد.

در ادامه این برنامه محمد نعیم امینی‌فرد -نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس- با اشاره به چگونگی و چرایی اعطای پرونده الکترونیک به هر ایرانی گفت: با توجه به قانون برنامه پنجم و ششم توسعه، وزارت بهداشت مکلف به اجرای سیستم ارجاع است و پرونده الکترونیک نیز از اجزای آن است.

امینی فرد گفت: در وزارت بهداشت با دو پرونده الکترونیک کار می‌شود. یکی پرونده الکترونیک شهروندی است که برای بیش از ۷۰ میلیون ایرانی تشکیل شده است و مراقبین بهداشت باید فراخوانی برای آن ارائه دهند.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: نسخه دیگری از پرونده الکترونیک نیز مدنظر است که به مراکز ارائه خدمات بهداشت و درمان وصل شود و برای این کار، در میانه راه قرار داریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه