تصور مردم از میزان شیوع اعتیاد در کشور واقعی نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، وحید قبادی دانا در حاشیه آیین رونمایی از انتشار مجموعه پیام های «کاربین» برای پیشگیری از اعتیاد در فضای مجازی در جمع خبرنگاران افزود: این مساله علل مختلفی از جمله سیاه نمایی های رسانه ای یا تعمیم دادن مشاهدات میدانی می تواند داشته باشد.

قبادی دانا افزود: موضع گیری ها و اظهارنظرهای غیرمستند و غیرکارشناسانه برخی افراد نیز می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد و مردم نتیجه گیری های مختلفی از میزان واقعی یک معضل یا یک آسیب در جامعه داشته باشند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: به طور مثال در حال حاضر سن شروع به اعتیاد مواد مخدر نسبت به گذشته، تفاوت معناداری ندارد و مانند گذشته است که البته نسبت به مواد مختلف، این سن مقداری متفاوت است.

وی توضیح داد: «کاربین» مجموعه پیام هایی است که سازمان بهزیستی در فضای مجازی به منظور پیشگیری از اعتیاد منتشر می کند.

قبادی دانا تصریح کرد: مطالعه پیمایش شیوع اعتیاد در سال 96 نشان می دهد که سن شروع اعتیاد به مواد مخدر تقریبا از 18 تا 23 سالگی است که این ارقام فاصله چندانی از مطالعات قبلی ندارد، برخی آمارهای دیگر نیز وجود دارد که در آینده به صورت رسمی اعلام خواهد شد؛ پیمایش شیوع اعتیاد در سال 96 به سفارش سازمان بهزیستی انجام شده و برای کل آسیب های اجتماعی است که آمار آن رسما اعلام نشده است و شاید نیاز باشد که برخی آمارها از مجاری مختلف اعلام شود که این موضوع را برعهده همان نهادها می گذاریم.

به گزارش ایرنا وی در پایان درباره کمبود مراکز نگهداری معتادان متجاهر نیز گفت: باید هماهنگی های بیشتری بین مراکز ماده 16 بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر برقرار شود که این هماهنگی ها در حال انجام است و نتایج در مراحل بعدی اعلام می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه